II. liga

Klatovy – Trutnov 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Fakta – branky a asistence: 19. Kepka (Polata, Michel), 27. Kubeš (Hobl), 28. Beran (Holý) – 13. Šimoníček (Karlík), 35. Škvor (Koutník), 51. Březina (Kozák), 57. Veselý (Luštinec, Junek), 59. Březina (Šimoníček). Rozhodčí: Hornáček – Tvrdík, Černý. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. HC BAK Trutnov: Čáp – Škvor, Dufek, Voženílek, Chaloupka, Karlík, Junek, Vácha – Zítka, Šimoníček, Perutek – Koutník, Březina, Kozák – Luštinec, Chytráček, Veselý – Smékal, Janoušek, Vacek.

Živit na předposlední Klatovy náskok devíti nebo jen tří bodů, to je velký rozdíl. Výhrou 5:3 si hokejisté Trutnova zajistili první ze dvou případů. Mohla za to především závěrečná část utkání, v níž hosté dokonali obrat z 1:3 na vlastní dvoubrankový triumf.

Nejprve v čase 50:06 vyrovnal Březina, v 57. minutě poslal Veselý svůj tým prvně do vedení a minutu před koncem Březina svou druhou trefou ukončil domácí power-play.

Tábor – Vrchlabí 9:1 (2:1, 5:0, 2:0)

Fakta – branky a asistence: 9. Hlaveš (Kanov, Matušík), 17. Mařík (TS), 21. Kellner (Mrkvička), 25. Mařík (Matušík), 26. Mrkvička (Kellner), 28. Mařík (Dvořák), 36. Hlaveš (Mařík), 47. Györi (Mrkvička), 56. Mrkvička (Kanov) – 12. Matějka (Urban, Fořt). Rozhodčí: Jechoutek – Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 7:9, navíc Klement 5 minut + OK. Využití: 5:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1482. HC Stadion Vrchlabí: Neužil – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Skočovský – Jakubec, Filip, Šťastný – Bláha, Jirků, Vlach – Matějka, Urban, Fořt – Kerekanič, Srnský.

Když ve 12. minutě hostující Matějka srovnával stav utkání mezi třetím a pátým celkem tabulky na 1:1, těžko někdo z takřka půl druhé tisícovky diváků tušil, v jakou domácí kanonádu se duel promění. Ale stalo se. Tábor těžil hlavně z přesilových her, jichž v zápase proměnil hned pět (!) a utkání v exhibičním tempu dovedl k vítězství 9:1. Horalé se před duelem s Kláštercem mají nad čím zamýšlet.