„Tréninky jsou zaměřeny především na kondici, kterou hráči do sebe potřebují dostat, protože nebyla žádná letní příprava,“ naznačil kouč. Hokejisté se doposud připravovali individuálně. Společně se sešli jen na konci května při krátkém soustředění v České Třebové, kde si trenér udělal obrázek, jak jsou na tom. „Kluci dostali plán, co mají dělat. Záleží to však na každém zvlášť, jestli chce, nebo nechce,“ prohlásil Mečiar.

Na úvodním tréninku se mu hlásilo 22 hráčů. „Pozval jsem všechny z loňského kádru, nějaké juniory i několik nových,“ prozradil kouč. Finální podoba mužstva se začne krystalizovat ve druhé polovině srpna, když předtím ještě hokejisté od 2. srpna absolvují suchou přípravu a od 15. srpna opět vyrazí na led.

„Máme dohodnutou spolupráci jak s Vrchlabím, tak s Hradcem Králové. Jen jsme ji trošičku posunuli do jiné roviny, než byla v loňské sezoně. Tým chceme stavět na vlastních hráčích, které budeme mít v Trutnově pod smlouvou. Do mužstva přicházejí posily, další máme ještě rozjednané. Odvíjet se to bude od peněz, o ničem jiném to není,“ poznamenal ke kádru předseda trutnovského klubu Zdeněk Poul.

Druholigová sezona začíná 11. září. A přestože se ještě nedávno hovořilo o tom, že se soutěž vrátí k předloňskému modelu na dvě skupiny po dvaceti týmech, hrací systém bude stejný jako ten loňský, tedy na tři skupiny.