Předposlední dějství tohoto kalendářního roku v krajské lize Libereckého kraje přineslo střelecké hody. Ve Frýdlantu padlo 12 gólů (8:4 proti Varnsdorfu), stejný počet vidělo hokejové publikum v Turnově a podobně na tom mohli být i diváci v Lomnici, kdyby se zápas proti České Lípě dohrál.
Tak se ale nestalo. Hosté totiž k duelu nastoupili v počtu jen deseti hráčů a dvou brankářů. Z důvodu následných tří zranění a jednoho trestu ve hře po druhé třetině nebyli schopni utkání dohrát.

Krajská liga LK

Lomnice – Česká Lípa 7:1 (1:1, 6:0 a nedohráno)

Fakta – branky a asistence: 18. L. Syrovátka (Kuch), 21. L. Syrovátka (Drahoňovský), 23. Rudiš, 26. L. Syrovátka (Junek), 26. Rudiš (Kedršt), 38. Červený (Kedršt), 39. Rudiš (Bláha, Karásek) – 11. Bašek (Krupička, Holčák). Rozhodčí: Neťuka – Štrébl, Doležal. Vyloučení: 3:7, navíc Martinec 5 minut + OK – Bohatý 10 minut, Flekl trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Mrázek – Kuch, J. Syrovátka, Červený, Martinec, Sehnoutek, Vala, Vágenknecht – Drahoňovský, Junek, L. Syrovátka – Ješko, Kedršt, Knap – Rudiš, Bláha, Karásek.

V sezoně zatím stoprocentní Lomnice byla v utkání jasným favoritem, hosté ale soupeře zaskočili gólem Baška z jedenácté minuty a vedení drželi až do závěru úvodní periody. Pak se ale trefil Lukáš Syrovátka a stejný hráč stav otočil už po šestnácti vteřinách druhé části. V té chvíli už nikdo nepochyboval nad vítězem duelu, zvlášť když po chvíli skóroval Rudiš a Syrovátka už v čase 25:16 zkompletoval hattrick. Tři góly v zápase zaznamenal i již zmiňovaný Rudiš, jenž dvě minuty před druhou sirénou zvyšoval už na 7:1.

Více branek ale v zápase nepadlo. Zraněními zdecimovaní hosté nemohli s příliš úzkou sestavou pokračovat ve hře, a tak byli domácí diváci o zbylých dvacet minut hokejové podívané ochuzeni.

Turnov – VTJ Ještěd Liberec 5:7 (2:0, 2:3, 1:4)

Fakta – branky a asistence: 6. Jágr (Řezníček), 20. Baran (Zbroj, Maděra), 31. Řezníček (Jiří Zákoutský), 35. Isach (Baran), 52. Isach (Maděra, Baran) – 28. Kožnar (Herda), 29. Burkoň (Špak, Šebesta), 40. Kapoun (Špak, Tomíček), 45. Špak (Šebesta, Tomíček), 54. Herda, 55. Herda, 60. Šesták. Rozhodčí: L. Mizera – D. Mizera, Pevný. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Diváci: 245. BHK Turnov: Fikrt – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Mikule, Petr Zákoutský – Žmolil, Jágr, Řezníček – Baran, Maděra, Isach – Růzha, Duda, Drapák.

Předchozí dvě vítězství katapultovala turnovské hokejisty až na čtvrtou příčku v tabulce a svěřenci trenéra Vítězslava Jankových tak věřili, že je v jejich silách i zdolání druhého Liberce. Úvodní minuty ukázaly, že by nemuselo jít jen o zbožné přání. Už po pěti minutách otevřel skóre Petr Jágr a ve 12. minutě zvyšoval na 2:0 Beran. Slušná návštěva musela být spokojena a domácí hráče ve snaze nepřibrzdily ani slepené dva góly soupeře mezi 28. a 29. minutou. Vedení totiž Turnovu vrátil Řezníček a po trefě Isacha vedl papírový outsider již 4:2.

Hosté ještě jednou dokázali srovnat, ale v čase 51:24 udeřil podruhé Daniel Isach a domácí fanoušci věřili v úspěch. Ten se ale nekonal. Stejně jako na začátku listopadu (ze 4:2 na 4:5) „vojáci" v Turnově zvládli závěrečný obrat a třemi góly, dvěma z přesilových her, uzmuli srdnatě bojujícímu soupeři všechny body.

V Praze drží bronz

V Pražském přeboru měli volný den, nehráli a proto i „zaslouženě" zůstali na své třetí příčce. Řeč je o hokejistech z Lomnice, kteří oproti jiným víkendům ušetřili síly hned ze dvou třetin. Namísto šesti dvacetiminutovek totiž tentokrát odehráli pouhé dvě.

Na vině byl nejen volný los čtrnáctého kola soutěže pořádané pražským svazem, ale také odstoupení ze hry jejich soupeře v KL Libereckého kraje. Svěřenci trenéra Knapa tak mohli zpovzdálí sledovat, jak si povedou jejich konkurenti. Ve všech čtyřech duelech se z dvoubodového zisku radovali hosté a jelikož na domácím ledě neuspěl ani tým z Loun, před Lomnici se v tabulce nikdo nedostal.

Bronzovou příčku budou Pojizerští hájit v sobotu na ledě vedoucích a dosud neporažených Letňan.

Výsledky 14. kola

Kobra Praha – Letňany 4:6, Žižkov – Bohemians 3:11, Olympik – Roudnice 3:15, Louny – Hvězda Praha 1:6.