Vynikajícím výkonem si v pátek večer turnovští hokejisté vynutili rozhodující pátý zápas semifinálové série Krajské ligy Libereckého kraji. Na domácím ledě přehráli Jičín výsledkem 4:1 a už tuto neděli si v hale soupeře zahrají o finále.

Turnov - Jičín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Úvodní dva semifinálové duely ovládli Jičínští (4:1, 5:1), že ale jejich suverenita není tak jednoznačná, nastínila třetí bitva ve městě pohádek, kterou mužstvo z Českého ráje vyhrálo 5:2.

Svěřence trenéra Šlechty prodloužení série nabudilo natolik, že při návratu na domácí led předvedl další skvělý výkon.

Po bezbrankové úvodní třetině dohrávali v nástupu do prostřední části domácí přesilovou hru a krátce po jejím skončení se vedoucím gólem prosadil Suska. O čtyři minuty později zvyšoval Kysela a stav 2:0 na světelné tabuli vydržel až do poloviny závěrečné periody.

Ve 49. minutě hostům taktéž chvíli po skončení početní výhody vykřesal naději na zvrat Vajsejtl, ve zbytku zápasu už si ale nadšeně hrající Turnov vítězství vzít nenechal. Naopak to byli Kotyza s Isachem, kteří k nadšení tří stovek diváků navýšili skóre na 4:1.

Play off krajské hokejové ligy: Náchod - Hronov.
K finále se přiblížily týmy Bydžova a Náchoda

Za vyrovnaného stavu 2:2 se nyní dramatická série vrátí do Jičína, kde se oba soupeři v neděli od 17 hodin popasují o postupový třetí bod.

Zbývá dodat, že ve finále krajské soutěže již čekají hokejisté Frýdlantu, poražený z nedělní bitvy se v souboji o bronz utká s Lomnicí.

Fakta – branky a asistence: 22. Suska, 26. Kysela (Maděra, Isach), 55. Kotyza ( Suska), 59. Isach (Jan Zákoutský) – 49. Vajsejtl (Prokop, Mikolášek). Rozhodčí: Zavřel – Doležal, Drbohlav. Vyloučení: 6:1. Bez využití. Diváci: 300. HC Turnov 1931: Března – Zbroj, Jan Zákoutský, P. Zákoutský, Jiří Zákoutský – Isach, Maděra, Kysela – Suska, Švík, Kotyza – Hanuš, Duda, Vondráček. Stav série: 2:2.

Rozhodující pátý zápas – neděle 17.00: HC Stavební stroje Jičín – HC Turnov 1931.