„Byla to velká šance, ale prakticky jsem na ni vůbec nezareagoval,“ zpytoval po zápase svědomí domácí útočník.

Láďo, v čem se druhé utkání lišilo od toho prvního?
Neproměňovali jsme šance. Rozhodla druhá třetina, kde jsme jich měli spoustu, ale neproměnili jsme je. A vlastně i ve třetí třetině.

Ve druhé třetině gól opravdu visel ve vzduchu. Proč jste neskórovali?
Nevím. Na začátku nám pomohly dostat se do tempa přesilovky, Hradec jsme zatlačili, ale bohužel. Gól, který jsme potřebovali k tomu, abychom se uklidnili, jsme nedali. Naopak se to podařilo soupeři. Hradec má dobrý mančaft, bude to dlouhá série.

Přesto do zápasu jste se ještě vrátili a vy jste pak měl šanci vyrovnat. Proč to nedopadlo?
Byla to velká šance. Prakticky jsem na ní ale vůbec nezareagoval. Bylo to rychlý, puk jsem moc dobře neviděl. To mě ale neomlouvá, měl jsem na to lépe zareagovat a dát to do prázdný. Určitě by nás to nakoplo a utkání by třeba ještě skončilo jinak. Chyba, chyba.

Asi vás to musí hodně mrzet, protože z brejku dal Hradec gól na 2:4.
Strašně. Ale už to tak v hokeji bývá. Nedáš – dostaneš. Klasika.

Série je vyrovnaná a nyní vás čekají dva zápasy venku. Čeho byste v Hradci chtěli dosáhnout?
Musíme jít zápas od zápasu a myslet teď jen na první utkání. Alespoň jednou bychom tam chtěli vyhrát, nejlépe samozřejmě dvakrát.

GENGELOVA ŠANCE

Hradecký gólman Koutský v 57. minutě vyjel rozehrát puk za branku. Tam se však rychle přihnal i vrchlabský útočník Rapáč. Slovenský forvard vybojoval puk a mezi bruslemi vracejícího se bránkáře ho poslal před hostující svatyni Gengelovi. Ten ovšem ke smůle domácího týmu jeho přihrávku zaregistroval o zlomek později a na puk nedosáhl. Kotouč projel do středního pásma, kde se jej zmocnili hradečtí hráči a bleskový protiútok zakončil Moskal gólem na 2:4.