Hradec Králové versus Zlín. Zápas mužstev, která jsou ve zcela opačném rozpoložení, včera nabídlo jubilejní dvacáté kolo hokejové Tipsport extraligy. Zatímco Mountfieldu se v dosavadním průběhu letošního ročníku velmi daří a pohybuje se na čelních příčkách, Berani se trápí a jsou přikováni na úplném dně tabulky.

A samotné utkání to jen potvrdilo. Hradec si bez větších problémů dokráčel pro povinné vítězství, ke kterému nakročil dvěma góly v úvodní třetině. Valaši kousali pouze na začátku druhé periody, kdy snížili, ale Lvi brzy zlomili jejich odpor a po dalších dvou zásazích slavili devátou výhru z posledních deseti duelů. Zároveň si v tabulce upevnili 2. místo.

„Zlín nepatří mezi naše oblíbené soupeře a věděli jsme, že se bude rvát o každý bod. Připravovali jsme se na těžký zápas, což se potvrdilo, a jsme moc rádi, že jsme ho zvládli. První a třetí třetinu jsme hráli poměrně slušně, měli dobrý pohyb, vytvářeli si šance a hráli zodpovědně do obrany. Tří bodů si moc vážíme a musíme se s pokorou připravovat dál,“ uvedl Tomáš Martinec, kouč hradeckého Mountfieldu.

Hradec Králové – Zlín 4:1

Fakta – branky a nahrávky: 1. Lev (Oksanen, Smoleňák), 16. Lalancette (Kelly Klíma), 33. Oksanen, 48. Jergl (Perret, Gaspar) – 22. Gazda (Trška, T. Mikúš). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 3147. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0.

Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Šalda, Koukal, Orsava.

PSG Berani Zlín: Kašík – Suhrada, O. Němec, Mamčics, Gazda, Trška, Ferenc, M. Novotný – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler, A. Zbořil, O. Flynn – Kubiš, P. Sedláček, Karafiát – Frömel, R. Veselý, Sebera.