18.00: Trutnov – Kobra Praha

V Bauer Hockey Aréně se dnes potkají dva tabulkoví sousedé. Pražané zatím z pěti odehraných duelů vytěžili sedm bodů, jejich soupeř o jeden méně. Půjde tak o přímý souboj o pátou příčku, ve kterém by hlavní roli mohlo hrát domácí prostředí.

Důvod? Rčení „Můj dům, můj hrad“ v těchto soubojích platilo i v loňském ročníku, kdy si oba celky před svými fanoušky připsaly po pěti bodech.

Aby však Draci na svého soka vyzráli, potřebují se výrazně zlepšit v útoku. Vždyť Trutnov ze všech jedenácti účastníků skupiny Západ nastřílel nejméně branek (11). Vylepšit tuto bilanci se pokusí s novou posilou. Pod Krkonoše přichází forvard Daniel Svoboda, jenž se může pyšnit pověstí rychlonohého a důrazného útočníka s velmi tvrdou střelou. 

„S Danem jsme jednali už v létě. Takový typ útočníka nám tu chybí. Proto jsme se po jeho odchodu z Letňan okamžitě domluvili na jeho působení tady, v Trutnově,“ pronesl na oficiálním webu HC BAK manažer Trutnova Ondřej Poul.

Svoboda již v Trutnově působil (2014/2015). V loňském ročníku prošel Vrchlabím (24 utkání - 10 branek - 11 asistencí) a Benátkami (15 zápasů - 1 asistence).

18.00: Dvůr Králové n. L. – Sokolov

Silný soupeř čeká dnes také nováčka z města na Labi. Pod Hankův dům dorazí Sokolov, tedy soupeř, který to na východ Čech má vůbec nejdál ze všech protivníků. A HC Rodos bude už třetím podkrkonošským týmem, se kterým se Západočeši střetnou. Ve druhém kole totiž doma podlehli vrchlabskému Stadionu 5:6, čtyři dny na to vyhráli v Trutnově 3:1.

A pozor, právě v halách soupeřů je Sokolov letos zatím vynikající. Dva body přivezl z ledu Kobry, 6:3 vyhrál nad Řisuty. Baník se může pyšnit skvěle vyladěným kádrem, ve kterém se mísí zkušenost s mladými nadějnými hokejisty. Do první skupiny lze rozhodně zařadit hráče, kteří prošli kádrem loni ještě extraligových Karlových Varů. Vůbec nejzářivějším jménem je čtyřicetiletý David Hruška. Borce s číslem 44 na zádech dvorské publikum dnes určitě nepřehlédne. Výraznými osobnostmi jsou také vedoucí muž kanadského bodování mužstva Pavel Kuběna a se šesti góly nejlepší střelec Sokolova Martin Osmík.

Oba dnešní soupeři mají jedno společné. V zatím posledním utkání porazili Bílinu rozdílem čtyř branek. Sokolovu se to povedlo v sobotu (7:3), kdy měli Dvoráci volný los. V hale Severočechů se představili už před týdnem a po divokém průběhu zvítězili 10:6. Hattrickem tehdy zazářila nejnovější z posil Pavel Pozdnyakov, pro něhož to dnes bude premiéra před domácím publikem.

Zaskočí nováček ostříleného soka, který loni z II. ligy „papírově“ sestoupil, následně ale odkoupil licenci od Klášterce nad Ohří a výrazně posílil svoji sestavu? A vyšlápne si Trutnov na loňského semifinalistu II. ligy z Prahy? Sledujte od 18 hodin onlajn zpravodajství na našem webu.

Kompletní středeční program 7. kola II. ligy Západ: Trutnov – Kobra Praha, Dvůr Králové nad Labem – Sokolov, Děčín – Jablonec nad Nisou, Bílina – Letňany, Řisuty – Slaný.