Favorit celého ročníku, Kohouti Česká Třebová, nestačil před vlastním publikem na tým Jaroměře. V divácky atraktivní přestřelce domácí neustále dotahovali skóre. Dvě minuty před koncem přece jen vyrovnal Fúzik, v čase 58:59 ale vrátil hostům vedení útočník Souček a popáté už Třebovští odpověď nenašli.

Padl také přeborník Královéhradeckého kraje. Novopačtí přitom na ledě Litomyšle v polovině zápasu vedli rozdílem dvou branek, soupeř ale třemi góly v rozmezí 109 sekund stav otočil a za stavu 3:3 rozhodla o vítězi utkání trefa Jana Škvora v čase 59:39!

Ačkoliv se proti Lanškrounu střelecky neprosadili Tomáš Drašnar (zleva), Jan Jušta ani Vladimír Kostka, vyhráli domácí nad soupeřem hladce 7:4.
Týmy z Hradecka předčily pardubickou konkurenci. Na skóre však vzácně vyrovnáno

Ve zbylých dvou duelech se dařilo vyslancům Hradecka. Gól novoměstského kanonýra Jaroslava Dvořáka z poslední minuty prodloužení rozhodl bitvu Spartaku na ledě Chrudimi (2:3), Nový Bydžov pak otočil partii na ledě Moravské Třebové. Domácí před návštěvou kola (358 diváků) vyhráli první třetinu 2:0, v prostřední části však soupeř skóre otočil a vteřinu před koncem utkání tři body pečetil Jiří Chára.

KL, nadstavbová část skupina A, 1. kolo

Česká Třebová – Jaroměř 4:5

Fakta – branky a nahrávky: 28. Schejbal (Fúzik, Korhoň), 35. Veverka (Fúzik, Korhoň), 35. Ostřanský (Augustin, Sedlák), 58. Fúzik (Schejbal) – 22. Rind, 33. Hájek (Rind, Souček II), 33. Bujňák (Holub, Kašpar), 50. Rind (Souček II), 59. Souček I (Rind). Rozhodčí: Čížek – Landsmann, Mikula. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 303. Třetiny: 0:0, 3:3, 1:2.

HC Kohouti Česká Třebová: Ament (M. Kraus) – V. Pražák, V. Daněk, J. Schejbal, Hradil, T. Sedlák, D. Král, Jemelka – Ostřanský, L. Korhoň, Vaňo, Pavlovský, Augustin, Fúzik, J. Stolín, J. Čada, K. Plášek, Veverka. HC Jaroměř: M. Prokš – D. Voňka, Kotrč, Mišinec, M. Krejcar, L. Souček II, T. Bujňák – A. Holub, Rind, J. Kašpar, Teuber, Krause, Záliš, M. Hájek, J. Tomášek, Kocián, L. Souček I.

Chrudim – Nové Město n. M. 2:3 po prodl.

Fakta – branky a nahrávky: 34. Dobiáš (Plch, Kostka), 43. Plch (Kostka, Linhart) – 11. Prouza (Dostál), 46. Vanát (Prouza, Hylena), 65. Dvořák. Rozhodčí: D. Kolář – Javůrek, P. Kolář. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 120.

HC Chrudim: F. Matoušek (L. Novotný) – T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, Pejzl, Hybeš, Hrdlička, M. Felcman – Z. Formánek, Dobiáš, V. Felcman, Hebek, V. Novák, Roubal, Turčáni, Z. Pavlík, Kostka, Cimburek, J. Plch, Langr. TJ Spartak Nové Město nad Metují: J. Čáp (Z. Biegl) – Šrenk, D. Dufek, Borovec, J. Vitebský, Pohl, V. Dostál – J. Řehák, Lelka, O. Zámečník, Vanát, L. Prouza, Hylena, T. Hynek, J. Bucek, J. Černý, Reichmann, T. Veselý, J. Dvořák.

Jedním z hrdinů zápasu na ledě Chrudimi byl gólman Spartaku Josef Čáp.Jedním z hrdinů zápasu na ledě Chrudimi byl gólman Spartaku Josef Čáp.Zdroj: Petr Čepek

Moravská Třebová – Nový Bydžov 2:4

Fakta – branky a nahrávky: 7. Horký (Vaňous), 12. Palička (Šíp, Cekr) – 21. Hlaváček (Pilný, Bureš), 27. Hlaváček (Pilný, Bureš), 32. Procházka (Matějíček), 60. Chára (Bezděk, Muška). Rozhodčí: J. Vrba – J. Kopecký, P. Kopecký. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 358. Třetiny: 2:0, 0:3, 0:1.

HC Slovan Moravská Třebová: Peksa (J. Faltus) – Blaháček, D. Kuchař, O. Holub, Janků, Cekr, Jan Moučka – D. Marek, M. Horký, Kavan, Fibrich, Scheuter, F. Palička, Cach, Skopal, Vaňous, L. Šíp. Stadion Nový Bydžov: F. Veselý (J. Paleček) – J. Muška, Matějíček, Zmítko, L. Bezděk, Houška – M. Němec, J. Chára, M. Procházka, M. Černý, Teplý, T. Divíšek, D. Bureš, Hlaváček, J. Pilný.

Brankář pražské Kobry Lukáš Sochůrek byl pro hokejisty Vrchlabí takřka nepřekonatelnou překážkou. Vyzrál na něho pouze kapitán Patrik Urban.
Nepříjemné série porážek pokračují. A krajští rivalové v tabulce dál klesají

Litomyšl – Nová Paka 4:3

Fakta – branky a nahrávky: 33. Vomočil (Myška, Škvor), 34. Stoklasa (Bláha), 35. Voříšek (Vomočil), 60. Škvor (Půlpán, Vomočil) – 17. Kindyshev (Hric, Horyna), 29. Bondar (Hnik, Malík), 38. Hnik (Bondar). Rozhodčí: Kratochvíl – Schaffer, Teplý. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 239. Třetiny: 0:1, 3:2, 1:0.

HC Litomyšl: M. Dostál (M. Horáček) – J. Škvor, Jonáš, O. Bláha, Š. Voříšek, J. Zahradník – T. Půlpán, A. Půlpán, Edl, T. Jakubec, Š. Švec, Stoklasa, J. Myška, J. Voříšek, F. Vomočil. BK Nová Paka: M. Mahdal (M. Bouška) – V. Leder, Š. Junek, Pour, D. Vrba, Suvorov, Fišar, Šípek – Rossokha, Fedulov, F. Hnik, Bondar, Kindyshev, Trejbal, Horyna, Hric, D. Malík.

Zdroj: Youtube

Program 2. kola – středa 18.00: Nová Paka – Jaroměř, Nové Město nad Metují – Nový Bydžov (hraje se ve Dvoře Králové nad Labem). 18.30: Česká Třebová – Litomyšl. 19.00: Moravská Třebová – Chrudim.