Start nového ročníku II. ligy se blíží a k jednomu z posledních přípravných duelů se ve středu sešly celky Vrchlabí a Hronova.

Šestý zápas vrchlabského Stadionu v letní přípravě a už druhý nedohraný. Zatímco na konci srpna mohla za výrazně menší minutáž utkání v Jablonci nad Nisou rozšiřující se mlha na stadionu z důvodu poruchy fukarů, středeční domácí bitvu s Hronovem rozhodčí ukončili pro příliš tvrdou hru obou mužstev.

Poslední srpnová středa patřila mezi hokejovými mantinely dalším přípravným zápasům. V Hronově se potkaly domácí tým s Vrchlabím.
Hronovští na úvod přípravy sympaticky prohnali rozehranějšího rivala z Vrchlabí

Je to tak, když běžela 54. minuta, strhla se na ledě už několikátá potyčka a za rozhodnutého stavu nemělo smysl v duelu pokračovat. Mimochodem pro dva borce skončil zápas už před závěrem druhé třetiny, to když předčasně do sprch zamířili domácí Chalupa s hronovským Exnerem.

Vrchlabí - Hronov 7:2

Fakta – branky a nahrávky: 9. Bláha (Perička), 10. Šlaicher (Chalupa, Duchan), 12. Urban (Moník), 18. D. Chalupa (Kynčl, Moník), 28. Urban (Poppel, Moník), 44. Perička (Moník), 52. Moník (Cerman) – 27. Heligr (Bořuta, Hovsepyan), 37. Hovsepyan (Pavelka). Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 10:11, navíc Chalupa – Exner oba 5 minut a do konec utkání. Využití: 3:0. Diváci: 326. Třetiny: 4:0, 1:2, 2:0.

HC Stadion Vrchlabí: Krinwald (30. Holubec) – Vácha, Perička, Duran, Bendík, T. Voňka, J. Kynčl, Fiala, Kerekanič – F. Moník, P. Urban, Poppel – T. Bláha, Chrtek, D. Chalupa – Šlaicher, Duchan, A. Jirků – Mach, Jakub Tatar, A. Cerman. Trenér: Tomáš Jirků. HC Wikov Hronov: Ševců (21. Pluháček) – Junek, Amirov, Exner, Pavelka – Heligr, Řehák, Hovsepyan – Sobčenko, Bořuta, Hašler – Bonder, Štrombach, Kyndišev – Klíma, Azov, Havelec – Teubr, Kubeček. Trenér: Sergej Šošnikov.

Samotné dění na ledě jinak vyznívalo zcela jasně pro domácí Stadion. Vrchlabští byli od úvodních minut lepším týmem a už po první dvacetiminutovce vedli suverénně 4:0. Postupně se střelecky prosadili Bláha, Šlaicher, Urban a Chalupa.

V prostřední části Hronovští snížili trefami Heligra a Hovsepyana, mezi ně však svou druhou branku v utkání dokázal vměstnat domácí kanonýr Urban.

V závěrečné periodě ještě stihli skórovat vrchlabští Perička s Moníkem, další hokejovou zábavu už ale více než tři stovky přihlížejících neviděly a mírně prestižní přípravné krajské derby skončilo výsledkem 7:2.

„Utkání se mi hodnotí obtížně. První třetina byla jednoznačně v naší režii a mohlo to klidně být o více branek. Když soupeř zjistil, že nám hokejově nestačí, uchýlil se k agresivním zákrokům, které mohly vést k vážným zraněním našich hráčů. My jsme si to samozřejmě nenechali líbit a stala se z toho bramboračka, až to nakonec ve třetí třetině hlavní rozhodčí předčasně ukončil,“ popsal dění na ledě vrchlabský lodivod Tomáš Jirků.

Vrchlabští příznivci dorazili na utkání s Letci z Letňan ve skvělém počtu a po zápase museli být s hrou domácích spokojeni.
Suverénní výhra před třemi stovkami diváků. Stadion v přípravě jede, zářil Vacek

Jeho svěřenci závěrečný přípravný duel na novou sezonu ve II. lize odehrají příští středu na ledě Děčína (18.00), Hronov se ve stejný den i čas představí doma proti Nové Pace. O dva dny později v hale stejného soupeře sehraje odvetu.