Šestý přípravný duel na novou sezonu ve druhé lize odehráli vrchlabští hokejisté na ledě severočeského Děčína a po pár dnech šlo o odvetu zápasu, ve kterém horalé doma stejného soupeře přehráli výsledkem 5:1.

Když se oba soupeři potkali naposledy ve druhé lize, vyhrálo Vrchlabí v lednu doma 5:1. V úterý si rivalové výsledek zopakovali i v přípravě.
To byla jízda. Nejlepší výsledek v hokejové přípravě přišel doma proti Děčínu

Tentokrát brankový rozdíl mezi oběma celky tak výrazný nebyl, přesto Východočeši vyhráli, když vítěznou trefu zaznamenal v čase 36:56 z přesilové hry kapitán Urban.

HC Děčín – HC Stadion Vrchlabí 2:3

Hosté předvedli solidní vstup do zápasu, když byli v úvodních minutách ofenzivnějším mužstvem. Několik příležitostí ale skončilo na brankáři Lavingerovi a postupem času se začali osmělovat také Medvědi. Přesto šli do vedení jako první horalé, když v čase 12:50 po přihrávce Kozáka mířil přesně Kynčl.

Domácí se nechtěli s nepříznivým stavem smířit. Možná i proto, že na svém ledě v přípravě ještě neprohráli, když postupně přehráli Ústí nad Labem 5:2 a Benátky nad Jizerou 3:1. Z náporu na startu druhé třetiny udeřil Nezbeda, vyrovnané skóre však na světelné tabuli vydrželo pouhých 46 vteřin. To se totiž do samostatného úniku dostal Moník a dobrou formu z dosavadní herní přípravy přetavil ve druhý vrchlabský gól.

Ve finiši prostřední části hry se navíc v přesilové hře prosadil Urban a do závěrečné dvacetiminutovky si hosté nesli dvoubrankový náskok. Ten si drželi až do poslední minuty, ve které nakonec z řady možností přece jen vytěžil Jursa snížení na konečných 2:3.

Vrchlabští hokejisté zatím mohou být se svými výsledky v přípravě na II. ligu spokojeni. Dvakrát prohráli, ale třikrát vyhráli.
Krsek s Moníkem Plameny nešetřili. Ve Žďáru se projevila herní praxe Stadionu

Ve zbytku týdne si dají svěřenci trenéra Tomáše Jirků zápasovou pauzu, v příštím týdnu je pak čekají duely v halách Letňan a Hronova.

Fakta – branky a nahrávky: 26. Nezbeda (Faigl), 60. Jursa (Bartoň, Faigl) – 13. Kynčl (Urban, Kozák), 27. Moník (Chrtek), 37. Urban (Sýkora). Rozhodčí: Čamra – Janda, Toman. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 240. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0.

HC Děčín: Lavinger (Petrásek) – Zedek, Kaltenbock, Tomšík, D. Kučera, A. Starý, Bartoň – Parshakov, T. Nezbeda, Faigl – Smola, Jursa, A. Macek – Chovanec, Fojt, D. Černý – Nowák, Hruška. HC Stadion Vrchlabí: Červinka (Vacek) – Kuneš, Boukal, D. Sýkora, Abraham, J. Kynčl, M. Kozák, Štembera – D. Chalupa, Chrtek, F. Moník – Krsek, P. Urban, Tatar – Šlaicher, Kastner, A. Jirků.