Východočeské derby s pořadovým číslem osm sledovala v sobotu večer skvěle zaplněná aréna pod Hankovým domem. Další očekávaný šlágr nabídl více než tisícovce diváků drama od první do poslední minuty a na jeho konci se z vítězství 2:4 radoval hostující Trutnov.

Dvůr Králové – Trutnov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Fakta – branky a asistence: 39. Hrazdira (Ukhin, Fořt), 53. Luštinec (Valášek, Kocián) – 13. Zahradník (A. Půlpán, Vácha), 36. Bezděk (Svoboda), 58. Svoboda (Kastner, T. Půlpán), 60. T. Půlpán (Kastner, Fedulov). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 1050.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Vitebský, Antonov, Hamerský, Petira, Junek, Karlík, Hlaváč – Valášek, Kocián, Luštinec – Fořt, Hrazdira, Ukhin – Zmítko, Kmošek, Ježek.
HC BAK Trutnov: Jeschke – Vácha, Poul, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk – A. Půlpán, Zahradník, Kubinčák – Svoboda, Kastner, T. Půlpán – Chytráček, Martinec, Smékal.

Desítky fanoušků ještě nestihly vystát frontu před stadionem a na ledové ploše už se děly věci. Hned po úvodním buly vlétl do první šance domácí Valášek, a jelikož byl faulován, mířil trutnovský Vácha na trestnou lavici už v čase 0:09! Dvůr výhodu jednoho muže nevyužil, naopak mohl sám inkasovat. Tentokrát byl v úniku nedovoleně zastaven Kubinčák a sudí neváhal nařídit trestné střílení. Sám postižený ztroskotal na gólmanu Čápovi, přesto se ze vstřeleného gólu jako první radoval Trutnov.

Ve 13. minutě putoval za katr domácí Petira a hosté svoji první přesilovku využili po pouhých devíti sekundách. Střelu Aleše Půlpána před Čápem tečoval Zahradník a do posledního místa zaplněný trutnovský kotel mohl poprvé slavit.

I zásluhou skvělé kulisy se hrálo ve vysokém tempu, které nepolevilo ani v prostřední části. Soupeři se střídali v šancích, tu největší neproměnil dvorský Fořt, jehož pokus o blafák zpacifikovaly betony Jeschkeho. A přišel trest. Ve 35. minutě nabídl přesilovku soupeři tentokrát Ukhin a Trutnovským opět netrvalo dlouho, aby příležitosti využili. Od modré čáry napřáhl Bezděk, a protože toho Čáp přes houštinu těl moc neviděl, skončil puk za jeho zády – 0:2.

Dvůr se v útoku trápil, Jeschke se zdál být nepřekonatelný. Pouze však do 39. minuty. V té při posledních vteřinách přesilové hry vypálil na branku Hrazdira a střela dvorského špílmachra zapadla do horního růžku – 1:2.

V závěrečné periodě diváci čekali drtivý nápor prohrávajícího mužstva, ten se ale nekonal. Trutnov dobře bránil, leč plány mu narušila situace z 53. minuty. V té si hosté do vlastní branky srazili střelu aktivního Luštince a za stavu 2:2 se vlastně začínalo od nuly.

Klíčové momenty přišly v úplném závěru normální hrací doby atraktivního derby. Nejprve ujížděli domácí do přečíslení tři na jednoho. Fořt ideálně namazal Hrazdirovi, jenž byl rázem sám před Jeschkem, v rozhodující chvíli mu ale kotouč přeskočil hůl. Po pár vteřinách na druhé straně vyhráli hosté buly tak šikovně, že se k zakončení dostal Svoboda a po kličce do bekhendu neměl gólman Čáp šanci reagovat – 2:3.

Rodosu nezbylo než sáhnout ke hře bez brankáře, po pádu Valáška se ale puku zmocnil Tomáš Půlpán a trefou do prázdné branky odpálil vítězné nadšení v trutnovské části publika.

Vítěznou šňůru ustřihl lídr

Po sérii čtyř výher mířili vrchlabští hokejisté na led lídra tabulky, tam se jim ale další korálek na pomyslnou šňůrku přidat nepodařilo. V oboustranně kvalitní partii se z těsné výhry radovali domácí.

Sokolov – Vrchlabí 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Fakta – branky a asistence: 1. Strunz (Trapl), 5. D. Hruška (Davídek), 32. T. Rohan (Kašpar, Račanský) – 37. Miškovský (Pojkar, Šimoníček), 49. Šťastný (Filip, Chleborád. Rozhodčí: J. Šindel – Sedláček, Fiala. Vyloučení: 9:8, navíc Matějček 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 827.
HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Abraham, Chleborád, Matějček, Jirků, Pojkar, Tržický, Erban – Procházka, M. Filip, Šťastný – Miškovský, Urban, Pšurný – Oppelt, Šimoníček, Bláha – Kerekanič.

Západočeši do zápasu vlétli jako uragán a už po 38 vteřinách otevřel gólový účet Strunz. Nápor domácího celku pokračoval a na konci třetí minuty musel za držení na trestnou lavici Miškovský. Sokolov přesilovou hru využil veteránem Davidem Hruškou a duel tak pro Stadion začal hodně nepříjemně. Po chvíli div nepřepůlil tyčku ostrou ranou Bláha, kontaktní gól ale hostům dlouho přán nebyl. Zvlášť když v polovině utkání Rohan zvýšil na 3:0.

Až ve 37. minutě odčaroval kouzla domácího gólmana Petra Hrušky Miškovský, a když ve 49. minutě Šťastný snížil na 3:2, bylo o dramatickou koncovku postaráno. Další změnu stavu už ale domácí obrana soupeři nedovolila, a tak zůstaly body v Sokolově.

Další známé výsledky:
Bílina - Děčín 3:6, Letňany - Kobra 3:4, Slaný - Jablonec zrušeno (tým Slaný odstoupil ze soutěže).

Aktuální tabulka:

1. Sokolov 23 108:81 47
2. Jablonec 21 100:61 46
3. Děčín 22 98:66 44
4., Kobra 22 108:89 41
5. Vrchlabí 21 82:80 37
6. Trutnov 21 70:66 34
7. Letňany 22 79:89 25
8. Dvůr Králové 22 77:90 24
9. Bílina 21 85:109 23
10. Slaný 20 65:101 18
11. Řisuty 21 61:101 15

Příště (ve středu) se hraje:
Vrchlabí - Letňany, Trutnov - Sokolov, Děčín - Dvůr Králové, Řisuty - Bílina.