Na dvě loňské prohry se už na Vysočině určitě zapomnělo, ale i ve třech letošních soubojích přišly hned tři další. A ty musejí pořádně třebíčským hráčům ležet v žaludku.

Považte sami. V 56. minutě Kříž, v 60. minutě Pajič a opět v 56. minutě Chatrnúch.

To je doba, kdy hokejisté Vrchlabí vstřelili vítězný gól utkání.

K naštvání pro hráče z Vysočiny může být i fakt, že v posledních dvou zápasech ve třetích třetinách vždy vedli.

Ve středečním úvodním kole nadstavbové části se Třebíči dokonce podařilo dát gól na 3:2 v oslabení. Jenomže vedení jim vydrželo 20 vteřin, když se trefil Štefan Rusnák. „Byl to rozhodující okamžik,“ poznamenal k bleskurychlému vyrovnání na 3:3 vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek.

Jeho tým do Třebíče cestoval s vědomím, že jde o nebezpečné mužstvo, o čemž se horalé přesvědčili na vlastním ledě před týdnem. „Proto jsme chtěli odehrát první třetinu bez inkasované branky, což se nám podařilo i přes čtyřminutové a dvouminutové oslabení, což bylo také důležité, že jsme nedostali gól,“ zmínil se Vladimír Jeřábek.

Ve druhé třetině sice hosté jednou inkasovali, ale sami se prosadili dvakrát. „Domácí v této části zápasu měli několikrát přečíslení dva na jednoho, nás ale podržel brankář Štůrala,“ pronesl Jeřábek.

Třetí dějství s sebou přineslo nejprve domácí obrat na 3:2 a pak i ten vrchlabský na 3:4.

„V závěru jsme měli štěstí, že jsme dali gól,“ přiznal Jeřábek po brance obránce Chatrnúcha. „Bylo to ale dané tím, že jsme zbytečně nekombinovali. Dělali jsme to, co jsme si řekli. Střílet z každé pozice na bránu a buď to brankář chytne a bude bule, nebo se puk může odrazit i k nám, a to nám nakonec vyšlo,“ uzavřel.

Zítra horalé hrají doma od 18 hodin s Olomoucí.