Nejnovější přírůstek na sportovní scéně města Trutnova, Akademie Bruslení PK sport, měla v sobotu první lekci a také obrovský úspěch! Akademie, která je otevřena dětem od předškolního věku až po čtvrtou třídu, si klade za cíl u začátečníků naučit základy bruslení a u pokročilých zlepšovat dovednosti.

Dramatická série mezi Novou Pakou a Trutnovem hlásí velký zvrat. Vedení se poprvé ujímají Draci, třetí bitvu rozhodl Luštinec.
V osmifinále všechny čtyři mečboly využity. Vzpouru hlásí Trutnov a Třebechovice

První lekce z osmi se zúčastnila skupina nedočkavých a nadšených dětí, které byly během hodiny všechny soustředěné a pozorné. Za pomoci zkušených trenérů se mohly naučit základy bruslení a dokázaly si tento sport rychle osvojit.

Akademie bruslení PK sportAkademie bruslení PK sportZdroj: archiv DeníkuVýuky se účastnil i hokejový klub Czech Dragons. Jeho zapojení je součástí programu Děti pomáhají dětem, jehož cílem je poskytovat podporu a vedení mladým sportovcům. Při výuce hokejisté asistují trenérům sdílením vlastních dovedností a zkušeností. Děti byly nadšené, že mají hokejisty jako své instruktory a inspirovalo je jejich odhodlání a vášeň pro tento sport. Na samotné hráče zase zapůsobilo nadšení dětí a chuť se učit.

Program Děti pomáhají dětem je důležitým aspektem Akademie bruslení PK sport, protože umožňuje dětem učit se od starších a zkušenějších sportovců a vidět možnosti, které je v budoucnu čekají. Přítomnost hokejistů nejen zlepšuje zážitek z učení pro děti, ale slouží také jako pozitivní vzor, ke kterému mohou vzhlížet.

Výběr Moravskoslezského kraje po zásluze získal zlaté medaile v hokejovém turnaj hraném v rámci Olympiády dětí a mládeže 2023.
Špindlem zněl Vysoký jalovec. Skvělý hokejový turnaj ovládl Moravskoslezský kraj

Zapojení hokejového klubu Czech Dragons do Akademie bruslení PK Sport je skvělým příkladem toho, jak sport může lidi sbližovat a pozitivně působit na komunitu. Je to oboustranně výhodná situace pro mladé bruslaře i hokejisty a je skvělý pocit, že mohou pomoci s výukou bruslení a pozitivně ovlivnit děti.