Tahle středa je doslova zamilovaná. Nebo snad ryze hokejová? Je na každém, jak si ji minimálně na východě Čech pojmenuje. Podle kalendáře je jasné, jak 14. únor nazvat. Ale i národní sport zde má své místo. Vždyť se v jeden den hraje nejvyšší Tipsport extraliga, pokračuje základní část Chance ligy, dva krajští zástupci se představí v nadstavbové části druhé ligy a kompletní 32. dějství je na programu také v Krajské lize Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Utkání mezi Novým Bydžovem a Hlinskem okořenila i pěstní výměna názorů mezi domácím Jiřím Matějíčkem a hlineckým Petrem Štěpánkem.
Play off se blíží, divácká návštěvnost roste. A Kohouti na ledě doslova dominují

Kdo je opravdovým hokejovým nadšencem, pomalu nebude vědět, kam v dnešní podvečer upřít zrak. Zda například zapnout televizi a od 17.30 sledovat, jestli hradecký Mountfield uspěje v hale Litvínova. Nebo o půl hodiny později přepnout kanál O2.TV a podívat se, jak si vede pardubické Dynamo doma s Vítkovicemi.

Na internetovém portálu si lze zase postit počínání rezervního celku pardubického Dynama v hale ostravské Poruby, stejně tak není problém naladit web CzechIceHockey.TV a fandit druholigovým hokejistům Hronova na ledě pražské Kobry.

Vůbec nejlepší ale bude jeden ze zápasů si vybrat a vyrazit přímo do ochozů. Tak třeba vrchlabský Stadion dnes ve velmi zajímavém utkání hostí děčínské Medvědy. Pokud chtějí domácí vykřesat i malou naději na jakýkoliv tabulkový posun vzhůru, potřebují Severočechy bezpodmínečně porazit! Hraje se od 18 hodin.

Útočník Radim Šlaicher v utkání s Táborem otevřel střelecký účet a měl tak lví podíl na konečném vítězství svého mužstva.
Premiérový skalp soka z velké trojky. Trenér Hlaváč před týmem smekl klobouk

O třicet minut později bude rozehrán zmiňovaný večerní program v krajské soutěži. Vše začne souboj Nového Města nad Metují s Moravskou Třebovou. V 19.00 pak startují duely Česká Třebová – Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř – Hlinsko, Litomyšl – Nová Paka, Chrudim – Náchod, Nový Bydžov – Lanškroun a Třebechovice pod Orebem – Polička.

Jak vidno, ze středečního hokejového programu si vybere úplně každý, teď už jen najít pochopení doma a mít možnost dát přednost sportu před oslavou svatého Valentýna.

Zdroj: Radek Halva