Přesně před rokem se svými svěřenci slavil titul krajského přeborníka, letos ale trenér MARTIN KNAP musel vzít za vděk stříbrnou medailí.
Nejcennější kov totiž lomnickým hokejistům uzmul Slavoj Liberec, který se tak po právu zúčastní blížící se kvalifikace o postup do II. ligy.

Trenére, prozraďte. Co podle vás rozhodlo o tom, že Lomnice krajský titul letos neobhájí?
Odklonili jsme se od hry, kterou jsme se prezentovali v posledních sedmi, osmi zápasech před těmi finálovými. Nebyli jsme trpěliví. Soupeř čekal na naše chyby a trestal je nemilosrdně.

Vy jste za dva zápasy inkasovali 16 branek. To je hodně. V čem byl problém?
Před finálovou sérií jsme v sedmi zápasech obdrželi patnáct branek. Hráli jsme trpělivě, soustředěně v obranném pásmu a trestali chyby soupeřů. Takto jsme porazili Slavoj v nadstavbě a nastartovali záchrannou misi nejprve v bojích o přímý postup do semifinále i samotných semifinálových zápasech s Děčínem.

V rozhodujících duelech se Slavojem tomu tak nebylo.
Ve finále jsme se pouštěli do riskantních akcí ve snaze rozhodnout a udělali při tom spoustu chyb. S tímto problémem jsme bojovali od začátku sezony až do třetí třetiny zápasu na ledě pražské Hvězdy. Tam jsme dokázali soustředěnou hrou z obraného pásma vyrovnat ztracený zápas. Od té chvíle tomu začalo mužstvo věřit. Bohužel ve finále jsme začali prohrávat o dva góly, zpanikařili jsme, každý se chtěl sám prosadit a z této přemíry snahy jsme se již nevymanili.

Odvetu jste zahájili skvěle a už v první minutě vedli. Nic lepšího jste si nemohli přát, souhlasíte?
Ani moc ne. Ke spokojenosti jsme měli hodně daleko. Ano vedli jsme, ale pouze tři minuty. Nedokázali jsme si vedení pohlídat. Po vstřelené brance jsme neudrželi trpělivost na uzdě. Po druhém našem gólu jsme inkasovali dokonce za dvě minuty. Navíc jsme pak obdrželi ještě gól do šatny!

Soupeř později vedl 2:5 i 3:6, vy jste snížili na rozdíl gólu a pořád měli dost času na vyrovnání. Kdy jste přestal věřit, že to dopadne?
Bylo to podobné, jako v prvním duelu. Slavoj polevil v koncentraci a my směrem dopředu určitou sílu máme. Dokážeme i při tomto stylu hry nastřílet poměrně dost branek. Finálové skóre ve dvou zápasech 11:16 je toho důkazem. Věřil jsem až do konce. Bohužel to nedopadlo.

Hrál se zápas s řadou vyloučení a vyšších trestů. Čím si tohle vysvětlujete?
Rozhodčí nepoužívají stejný metr rozhodování po celý zápas. A to na obě strany. Část utkání všechno pouští a pak najednou začnou pískat to, co předtím prošlo bez povšimnutí. Hráči pak nevědí, co si mohou dovolit. Z toho plyne ta řada vyloučení a vyšších trestů. S tím se bohužel v soutěži potýkáme docela často a hlavně po celou sezonu.

Jak byste celkově zhodnotil úroveň letošní krajské ligy? Byla v něčem jiná než ta loňská?
Příjemným překvapením bylo mladé mužstvo Děčína. Derby s Turnovem mají pro nás také pozitivní náboj a letos hrál soupeř ještě lépe než vloni. Doplatili na nespravedlivý systém play off, hraného jen na dvě utkání. Tím mám na mysli nepočítání skóre, jak tomu bylo v minulých sezonách.

Je sice krátce po utkání, ale už máte představu, jak bude vypadat další lomnická sezona? Opět ve dvou soutěžích? Opět v té Liberecké nejvyšší cíle?
Na tuto otázku nyní nedokážu odpovědět. Je třeba zvážit více aspektů. V horizontu měsíce se sejdou hráči a realizační tým s vedením klubu. Každý si k těmto tématům řekne své a vedení rozhodne o konečné podobě příštího ročníku.

Konečné pořadí krajské ligy LBK

1. HC Slavoj Liberec
2. HC Lomnice nad Popelkou
3. HC Děčín B
4. HC Frýdlant v Čechách
5. HC Turnov 1931
6. HC Česká Lípa
7. HC TS Varnsdorf