V řadě hodnocení se právě Jakubec stal osobou, na jejíž bedra se snášela pochvalná slova. Jeho funkce v klubu měla měla lví podíl na podobě kádru, který následně v roli nováčka sbíral nejen úspěchy, ale také uznání většiny ostřílenějších soupeřů.

V sestavě Stadionu se mísila zkušenost s dravým mládím. Na jedné straně posily typu Martina Heřmana, Tomáše Nouzy či beka Tomáše Linharta, na druhé mladé naděje pardubického Dynama – klubu, s nímž Vrchlabští před ročníkem 2020/2021 uzavřeli pevnou dohodu o spolupráci.

V kádru se našel prostor i pro borce, kteří si účast v Chance lize „vykopali“. A byli to především gólman Jakub Soukup, kapitán Tomáš Jirků, ofenzivní letka Mrňa, Urban, Hozák nebo šikovní mladí odchovanci, kteří taktéž zapadli do perfektní mozaiky.

Nyní je na odpovědných osobách, aby se i pro příští sezonu dal pod Krkonošemi dohromady silný kádr se zdravým vnitřním klimatem.

Jak vypadal kádr 2020/2021

Brankáři: Ondřej Holubec, Milan Klouček, Jakub Soukup, Oliver Štěpánek.
Obránci: Daniel Blažej, Martin Bučko, Michal Hrádek, Tomáš Jelínek, Tomáš Jirků, David Kajínek, Tomáš Kynčl, Tomáš Linhart, Jakub Moník, Ján Niko, Jan Oliva, Ondřej Vála.
Útočníci: David Chalupa, Ondřej Chrtek, František Formánek, Daniel Herčík, Martin Heřman, Jiří Hozák, Matouš Kratochvil, Michal Machač, Ondřej Matýs, Filip Moník, Pavel Mrňa, Tomáš Nouza, Michal Pochobradský, Radim Šlaicher, Patrik Urban, Tomáš Zeman.

A první odpovědi na jeho složení už ve Vrchlabí znají. Na úvod vedení klubu veřejnosti oznámilo, s kterým z dosavadních hráčů se pro novou etapu již nepočítá.

Nejprve klub oznámil, že tým v novém období povede zcela nový realizační tým ve složení Petr Hlaváč, Martin Koudelka (hlavní trenéři), Tomáš Jirků, Jan Starý a Vladimír Kamenický (asistenti trenérů).

Následně došlo na velmi pozitivní zprávu, která zněla: Jedničkou mezi tyčemi zůstává dosavadní opora Jakub Soukup. Ten se navíc za své výkony během tří let ve vrchlabském dresu dočkal zajímavé odměny. Od sezony 2021/2022 bude navíc působit na soupisce Dynama Pardubice. V extraligovém celku mu náleží pozice týmové trojky.

Klub zároveň počítá se službami obránců Tomáše Linharta a Davida Kajínka, stejně tak útočníků Patrika Urbana a Pavla Mrni. V kádru zůstávají i mladí odchovanci Ondřej Chrtek, Tomáš Kynčl, Filip Moník a Jakub Kynčl.

Fanoušci, kteří věřme od září zase budou plnit ochozy DD Elektromont arény, naopak některé tváře v dresu s Krakonošem na hrudi už neuvidí. Mezi hráči, se kterými se klub rozloučil, jsou obránci Ján Niko (následně podepsal smlouvu v Jihlavě), Jakub Moník (přerušení sportovní činnosti), Daniel Blažej a Tomáš Jirků, jenž se rozhodl ukončit kariéru a věnovat se výhradně trénování.

Mezi útočníky ve Vrchlabí skončili Tomáš Nouza (bude hrát blíže domovu v Písku), Matouš Kratochvil a jako poslední Jiří Hozák.

„Jirka zde odvedl za tři sezony skvělý kus práce a zanechal u nás velice silnou jak hokejovou, tak lidskou stopu. Nebylo snadné se s ním rozloučit, protože patří k hráčům, kteří mají tým a týmový výsledek vždy na prvním místě. Reagovali jsme však na poslední zprávy z partnerského klubu v Pardubicích, které mocně posilují a Jirkovi bychom nebyli schopni nabídnout adekvátní pozici v týmu,“ okomentoval nejčerstvější odchod z klubu sportovní manažer Jakubec.

V následujících dnech bude stabilizace vrchlabského kádru pokračovat a klub by měl brzy představit i nové posily, s nimiž pro další sezonu počítá.