Na ledě to mezi soupeři pořádně jiskřilo. Rozhodčí Hrubý dokonce sáhl ke třem trestům do konce utkání. V případě potyčky Ondruška s Matějíčkem, kteří se do žádné pěstní výměny ani nepustili, se však podle olomouckého kouče jednalo o příliš přísný verdikt.

„Dostali trest do konce za to, že si v koutě zatančili valčík. To bylo tak na dvě minuty,“ divil se trenér Mory Petr Vlk.

Oproti tomu vrchlabský obránce Jozef Wagenhoffer si v závěru koledoval o následný tvrdý disciplinární trest. Za stavu 5:0 se pustil do olomoucké útočníka Zbořila, který se zdvihal po pádu na kostrukci vrchlabské branky a nemohl se bránit.

„Vysokou porážku neunesl. Několikrát přes něj šli domácí hráči, navíc zavinil trestné střílení. Měl sám se sebou problémy a na konci mu ujely nervy,“ přiznal vrchlabský kouč Josef Řeháček. Wagenhoffer totiž mimo trestu na pět minut a do konce vyfasoval ještě předtím tři dvouminutové a po jeho podražení Sršně jel Ministr trestné střílení.

„Soupeř hrál důrazně, ale kluci se s tím vyrovnali velmi dobře. To, že se to v několika soubojích šermovalo, k hokeji patří,“ dodal Vlk.

Vrchlabský tým v Olomouci opět propadl v koncovce a v tabulce se jeho náskok na druhém místě před třetí Kometou smrskl na jediný bod.

„Nedokázali jsme pokrývat střední pásmo, soupeř se lehce dostával k nám do třetiny. Po druhém domácím gólu přišly i nějaké naše šance a kdybychom dali na 2:1, asi by bylo utkání vyrovnané. Neměli jsme však patřičné štěstí, abychom se dostali zpět do hry,“ hodnotil duel Josef Řeháček. „ Po třetí brance už bylo těžké utkání otáčet. Ono ani utkání otočit nejde, když hrajete pořád ve čtyřech,“ láteřil nad nedisciplinovaností hráčů. Tři góly dostali Vrchlabští v oslabení.

Už v pondělí pokračuje první liga 41. kolem a Vrchlabí doma hostí Kadaň. „Musíme se vrátit k našemu jednoduchému hokeji,“ poznamenal asistent Řeháček před utkáním, které začíná v 18 hodin.