Před domácím publikem si Opočno podmanili sedmi góly, i přestože opět nastoupili bez několika opor (Vítek, Janiga, Antonín) a pěti juniory v sestavě (Blaha, Vitebský, Rychtera, Voděrek a Veselý). „Bylo to dobré,“ usmíval se trenér Dvora Aleš Hrubý.

V první třetině se domácí ještě jakoby sehrávali, čehož využil soupeř a dostal se do vedení. Poté však začala koncertovat královédvorská družina. „Od druhé třetině jsme se zlepšili a začali jsme Opočno přehrávat,“ pravil dvorský lodivod. Vyrovnání na 1:1 zařídil hned na začátku Kollman, který i ve 37. minutě zvyšoval na 3:1 pro domácí. Vydařenou část hry uzavřel 55 vteřin před odchodem do šaten junior Rychtera. „Vyplatilo se dát mladé hráče dohromady se zkušenými. Zapojili se velmi dobře,“ pochvaloval si trenér Hrubý souhru první formace, kdy Hamerskému s Dušičkou nasadil tři juniory Blahu, Veselého a Rychteru.

Posledně jmenovaný ze zápasu vyšel s vynikající bilancí 2+2. Na svou druhou branku si však musel počkat až do 57. minuty. Nebyl to ovšem poslední gól, který Dvoráci soupeři vstřelili, nýbrž teprve pátý. Šestnáct vteřin po Rychterově trefě skóroval ještě Všetečka a třináct sekund před koncem utkání zamířil přesně také obránce Hamerský – 7:2.

„Se závěrem roku jsem velice spokojený,“ pronesl kouč Dvora Králové Aleš Hrubý. Jeho družstvo vyhrálo tři poslední bitvy, porazilo Třebechovice, Hronov a Opočno. Soupeřům nastřílelo dvacet branek. V tabulce jsou před svým posledním zápasem na druhém místě, s šestibodovým náskokem na druhou Jaroměř.

Závěrečné vystoupení základní části před rozdělením krajské ligy do nadstavby měli Dvoráci původně odehrát ve středu 7. ledna. Domácí duel s Novým Bydžovem se ale bude pod Hankovým domem hrát už hned v prvním kole v novém roce v neděli 4. ledna, kdy měl mít Dvůr volno.

Dvůr Králové – Opočno 7:2 (0:1, 4:0, 3:1)

Branky DK: 22. Kollman (Vlasák, Všetečka), 27. Veselý (Rychtera, Dušička), 37. Kollman (Rychtera), 40. Rychtera (Veselý), 57. Rychtera (Dušička), 58. Všetečka (Kollman), 60. Hamerský (Veselý). HC BaL Dvůr Králové: Poláček – Hamerský, Blaha, Říčař, Vitebský, Dufek, Vobořil – Rychtera, Dušička, Veselý – Kollman, Dlab (8. Vlasák), Všetečka – Hradecký, Voděrek, Edwards.