Přebor Prahy

Lomnice n. P. – Bohemians Praha 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Úvodní velkou příležitost si v oboustranně důležitém utkání, v němž se bojovalo o pozice v TOP4, vypracovali hosté, ale neproměnili ji. Bohemians pak nepomohla ani rychlá přesilová hra. Hned o chvíli později sice domácí nastřelili jen tyčku, v 8. minutě už ale udeřili. Vašek s Drahoňovským získali domácím dvougólový náskok a celý tým uklidnili. Ještě do pauzy se navíc trefil i Karásek a ledoví klokani odcházeli do kabin s velkým mankem.

Když navíc ve 23. minutě využil Lukáš Syrovátka hrubku v defenzivě soupeře, bylo prakticky rozhodnuto. Ve zbylém průběhu utkání se hra vyrovnala. V závěrečné třetině Pyrochta přišel o čisté konto, dva body si však se spoluhráči opět připsal.

Lomnice díky tomu získala jistotu postupu do finálové skupiny a upevnila si průběžnou třetí příčku. O poslední volné místo mezi elitou si to na dálku rozdají právě Bohemians a momentálně lépe postavená Kobra B.

Fakta – branky a nahrávky: 8. Vašek (Kedršt), 8. Drahoňovský (L. Syrovátka), 18. Karásek (Kedršt), 23. L. Syrovátka, 59. Vašek (Špaček) – 41. Stuchlík (Žák), 51. Trpišovský (Stuchlík). Rozhodčí: Wágner – O. Neťuka, L. Svobodová. Vyloučení: 8:6, navíc Schubert a Krása (oba BOH) OT. Využití: 2:0. Diváků: 134. HC Lomnice n. P.: Pyrochta – Kuch, Martinec, Špaček, Kocourek, Vala, Kinčl – Kedršt, Vašek, Karásek – J. Syrovátka, Bláha, Rudiš – L. Syrovátka, Drahoňovský, Junek.

Ostatní zápasy: Kobra B – Roudnice n. L. 9:0, Letňany – Zbraslav 13:1, Louny – Hvězda 6:9, Žižkov – Olympik 8:5.

Příští kolo: Roudnice – Letňany, Hvězda – Bohemians, Zbraslav – Žižkov, Olympik – Louny, Kobra B – Lomnice n.P. (sobota 12.00).

Liberecký přebor

VTJ Liberec – Lomnice n. P. 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

V Libereckém přeboru si vítězství tentokrát připsali hokejisté České Lípy a libereckých vojáků, a tak se jeho tabulka znovu vyrovnala. Všechna mužstva jsou srovnána na hranici patnácti a osmnácti bodů. Lomnice, i přes porážku, dál vede, o první pozici však s velkou pravděpodobností přijde už příští týden, kdy má volný los a nehraje.

V Liberci hosté začali sice lépe a už v 5. minutě se díky Vaškovi ujali vedení. Ještě během úvodní dvacetiminutovky však vojáci výsledek otočili. Martin Vašek při střelecké převaze svého celku na začátku druhé třetiny vyrovnal, pak už ale stříleli jen domácí.

Chybující defenzivu soupeře VTJ Liberec potrestala pěti góly a připsala si možná až nečekaně snadné vítězství. Hosty trápila koncovka, navíc nevyužili devět nabídnutých přesilových her.

Fakta – branky: 10. Tomíček (Duda), 17. Tomíček (Herda), 27. Tomíček, 31. Dvořák (Tomíček, Herda), 38. Šnajdr (Psota, Burkoň), 41. Herda (Tomíček, Burkoň, 49. Bretl – 5. Vašek (Rudiš, Kedršt), 24. Vašek (Rudiš, Kedršt). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:4, navíc Duda (VTJ) 5 + OK a Vala (Lom) 2 + 10 OT. Bez využití. V oslabení 1:0. Diváků: 34. HC Lomnice n. P.: Pyrochta – Kuch, Martinec, Košťák, Kotula, Vala, Kinčl, Kedršt, Vašek, Ješko – J. Syrovátka, Rudkovský, Rudiš – L. Syrovátka, Drahoňovský, Junek.

Další zápas: Česká Lípa – Frýdlant 9:3.

Příští kolo: Frýdlant – VTJ Liberec, PSK Liberec – Č. Lípa.