Povinné, přesto těžce vybojované vítězství vezou vrchlabští hokejisté z ledu posledního celku tabulky Chance ligy. V Kadani, kterou letos v pozici hlavního kouče vede Vladimír Růžička, horalé brzy prohrávali, ještě po dvou třetinách domácí drželi nerozhodný stav, o vítězství favorita nakonec rozhodly trefy obránce Linharta a čerstvé posily Stadionu Lukáše Kučery.

Svěřenci trenérského dua Hlaváč – Koudelka se po čtyřech kolech usadili na druhém místě tabulky, v sobotu je ale čeká zatím nejtěžší prověrka, do DD Elektromont arény dorazí jihlavská Dukla.

SK Trhači Kadaň – HC Stadion Vrchlabí 2:4

Střelecký účet zápasu rozepsal v čase 4:34 domácí Mežnar, jenž střelou z pravé strany prostřelil gólmana Štěpánka a poslal outsidera do vedení 1:0. Hosté si na vyrovnání museli počkat až do 16. minuty. V té se před brankou při skrumáži nejlépe zorientoval Kaut a procpal puk za záda brankáře Trifonova.

Skóre hosté otočili na konci 27. minuty. Opět šlo o dobývání severočeské branky a tentokrát se při přesilovce důrazem prosadil Zeman. Neuběhla však ani půlminuta, hosté faulovali Routu a z nařízeného trestného střílení blafákem srovnal Hefferman.

O výsledku utkání rozhodl nástup obou mužstev do závěrečné periody. Domácí hned zkraje zamířili dvakrát na trestnou lavici a dvojnásobnou přesilovku Stadion využil přesnou ranou Linharta. Dvě přesilovky soupeře poté přežili hosté, a když v čase 56:49 Trhači úplně zapomněli na najíždějícího Kučeru, byla z toho přesná přihrávka Jelínka a přesné zakončení čerstvé vrchlabské posily.

Fakta – branky a asistence: 5. Mežnar (Jáchym), 28. Heffernan z trestného střílení – 16. Kaut (Matýs, Jelínek), 27. Zeman (Heřman, Matýs), 43. Linhart (Heřman, Urban), 57. Kučera (Jelínek, Kynčl). Rozhodčí: Grech, Petružálek – Belko, Horažďovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 198. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2.

SK Trhači Kadaň: Trifonov (52. R. Běhula) – Steinocher, M. Jáchym, Zorko, Kuboš, O. Havlín – Kordule, Berčík, Routa – Bernat, S. Heffernan, M. Zabloudil – Mežnar, D. Čech, K. Heffernan – Konášek, Hradecký, Švec. HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek (Soukup) – Linhart, T. Jelínek, Kajínek, Oliva, Voženílek, Nedbal – Chalupa, Urban, Heřman – Matýs, T. Kaut, Mrňa – T. Zeman, Chrtek, Pochobradský – L. Kučera, Machač, T. Kynčl.

Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Bylo to podobné jako poslední zápas, který jsme naposledy sehráli na domácí půdě. Do třetí třetiny jsme hráli poměrně slušně. V závěrečné dvacetiminutovce jsme bohužel obdrželi trest, kdy jsme vyhodili kotouč mimo kluziště. Bránili jsme tak ve třech a vteřinu před koncem jednoho z trestů jsme inkasovali branku, pak jsme zkusili hrát vabank. Vrchlabí má zkušenější hráče, čehož využilo například když nás přečíslilo a dalo gól na 4:2. Tím ten zápas pro nás prakticky skončil.“

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): „Věděli jsme, že nás v Kadani nebude čekat nic jednoduchého, což se také potvrdilo. Jsme rádi, že jsme nakonec uhráli tři body, i když by zápasu asi slušela remíza. Domácí bojovali a podle mého by si i ten bod zasloužili. Nám se naštěstí podařilo proměnit dvě přesilové hry, což utkání nakonec rozhodlo. Přejeme domácím, aby se jim začalo dařit, stejně tak i nám.“

Další výsledky 4. kola: Jihlava – Přerov 4:3, Vsetín – Poruba 6:0, Kolín – Slavia Praha 4:3, Benátky nad Jizerou – Třebíč 2:3, Havířov – Prostějov 3:4, Frýdek-Místek – Sokolov 1:4, Šumperk Litoměřice 4:3 po prodloužení.

Program 5. kola – sobota 16.00: Ústí nad Labem – Havířov. 17.00: Vrchlabí – Jihlava, Slavia Praha – Šumperk, Přerov – Vsetín, Litoměřice – Kadaň, Sokolov – Benátky nad Jizerou. 17.30: Třebíč – Kolín. 18.00: Prostějov – Frýdek-Místek.