I. LIGA

HC Vrchlabí – SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (0:0, 2:0, 2:2).

Psát o úvodní třetině je takřka zbytečné. Divákům totiž nabídla hokej plný nepřesností, přičemž nebezpečnější byli hosté. Branka ale z jejich hole nepadla a protože se z jediné přesilovky neprosadili ani domácí, šlo se do kabin za bezgólového stavu.

Co se Řeháčkově partě nepovedlo před přestávkou, dokázala chvíli po ní. To šel za katr Vondráček a po minutě se při úvodním pobytu v obranném pásmu Třebíče prosadil střelou pod víko Loskot – 1:0. Domácí ožili a hlavně díky nim měla prostřední část mnohem lepší úroveň. Padl navíc další gól. Od mantinelu nastřelil puk Václav Drábek a jelikož měl „exslávista“ Neruda zakrytý výhled, zaznamenal puk až ve své síti – 2:0.

Jak bývá ve Vrchlabí zvykem, pohodové vedení domácím dlouho nevydrželo. Ve 43. minutě byl prvním vyloučeným na straně Vrchlabí Pácal a hosté hned úvodní výhodu využili Lašem – 2:1. O deset minut později ale přišla povedená dělovka Jakuba Drábka, a ta nakonec rozhodla zápas. V power play Třebíče pak ještě pečetil vítězství horalů ranou přes celé hřiště v oslabení Duben a v době vrchlabských radovánek zařídil ještě kosmetickou úpravu skóre hostující Vondráček.

Fakta – branky a asistence: 24. Loskot (Beck), 37. V. Drábek (Hubáček), 53. J. Drábek (Andres, Bláha), 60. Duben – 43. Laš (Ostrčil), 60. Vondráček (Burian). Rozhodčí: Kubeš – Hejl, Žídek. Vyloučení: 2:4, navíc Dudáš 10 minut OT. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváků: 937.
HC Vrchlabí: Koutský – V. Drábek, Matějíček, Duben, Pácal, Čížek, Chaloupka, Poživil, Bauer – Urban, Filip, Látal – Loskot, Hubáček, Beck – Zíma, Vrtek, Bezouška – Bláha, J. Drábek, Andres. SK Horácká Slavia Třebíč: Neruda – R. Kadela, Kania, Ostrčil, Hrbáček, Dudáš, Malinský – Vondráček, Dolníček, E. Kadela – Dočekal, Finsterle, Zahradník – Čech, Laš, Ostřížek – Burian, Vítek, Křenek.

V sobotu zajíždí Vrchlabí na led Benátek, kde svede přímý boj o 9. místo.

II. LIGA

HC BAK Trutnov – TJ SC Kolín 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).

Hokejisté Trutnova chtěli na domácím ledě konečně protrhnout smůlu proti „Kozlům“ z Kolína. S nimi totiž letos ještě nevyhráli.

Bohužel i tentokrát si Jindřichova parta musela nechat zajít chuť. Na břeh Úpy totiž přijel soupeř, který si zdejší halu doslova podmanil a ani na moment nebylo v utkání pochyb, kdo bude brát všechny body. Trutnov nestačil, v útoku byl bezzubý a bylo jen otázkou času, kdy se střelecky prosadí Středočeši.
Poprvé se tak stalo v 16. minutě. Na trestné lavici seděl Procházka a kapitán hostů Malý poslal svůj tým do vedení. Naprosto stejná situace se opakovala na začátku prostřední části hry a kolínská třiadvacítka udeřila podruhé hned po šesti vteřinách početní výhody – 0:2.

Prohrávat o dvě branky? Většinou je stále naděje. Jenže tentokrát šlo o jiný zápas. Trutnov prostě ve středu nebyl ve své kůži. Nakonec tak mohli být domácí rádi, že ve třetí třetině inkasovali již pouze dvakrát. Morkes a Dulovec překonali jinak výborného Škrabelje a na kontě „Draků“ zůstala velká nula.

Fakta – branky a asistence: 16. Malý (Nedbal, Musil), 22. Malý (Musil, Pýcha), 43. Morkes (Čtvrtečka), 51. Dulovec (Skokan). Rozhodčí: Luczkow – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:8, navíc Šimoníček (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 0:2. Diváků: 327. HC Trutnov: Škrabelj –Mlejnek, Malinský, Rejzek, Antonín, Mečiar, Poskočil – Jindřich, Havlíček, Chytráček – Procházka, Šimoníček, Březina – Döme, Stehno, Dlab.

KRAJSKÁ LIGA

HC Wikov Hronov – HC Dvůr Králové nad Labem 6:3 (2:1, 1:0, 3:2).

Na oficiálním webu vítěze základní i finálové skupiny již sice visí program baráže o II. ligu, přesto by dvorští hokejisté rádi cestu za oblastním titulem Hronovu co nejvíce zkomplikovali. V úvodním duelu však byl lepší jejich soupeř, když v každé třetině vsítil o gól víc, než svěřenci zkušeného kouče Aleše Hrubého. Přesto je dění v semifinálové sérii otevřené a pokračovat se bude již tuto neděli od 17 hodin na stadionu pod Hankovým domem.

Fakta – branky: Šakarov 2, Hubáček, Fišer, Filip, Polák – Vítek, Všetečka, Zmítko. Rozhodčí: Machač – Rozsypal, Starý. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:2. Diváků: 400. Stav semifinálové série: 1:0.