Vrchlabí i Dvůr bodovaly naplno, Trutnov vyhořel v poslední třetině

Trutnov - Dvě vítězství a jedna porážika. To je účet týmů z našeho okresu v dnešním kole druhé hokejové ligy. Vrchlabští s přehledem smetli Most, Dvorští zaslouženě zdolali Klatovy. Tři inkasované góly v poslední třetině rozhodly o tom, že Trutnov jako jediný doma nebodoval.

3.11.2018

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

Vrchlabí - Most 7:1

Ve druhé lize nenajdete ofenzivnější tým než ten z Mostu. 78 branek! Přesně tolik jich Lvi soupeřům nastříleli za pouhých 12 odehraných zápasů. A nyní Severočeši přijeli na led Vrchlabí, tedy týmu, který se pyšní nejpevnější obranou (28 inkasovaných branek).

Čekali byste od obou soupeřů vyčkávací taktiku? Pak byste se spletli. Domácí hráči totiž jako by na ofenzivní dovednosti soupeře vůbec nehleděli, sami se od úvodního buly pustili do útočení a byly z toho parádní góly. Ten první vstřelil Matějček, neuběhla ani minuta a na 2:0 upravoval Bláha. Když na konci 13. minuty zvyšoval Jirků na tříbrankový rozdíl, nevěděli hosté, kde jsou.

Na takovou sprchu druhý nejlepší celek skupiny Sever není zvyklý, v prostřední části ale bylo hostům ještě hůř. Hned po návratu z kabin předvedl své střelecké schopnosti Mrňa, a když stejný hráč ve 33. minutě dovršoval hattrick, vedl už Stadion 7:0!

Až v závěrečné periodě vrchlabská mašina polevila a radost ze vstřelené braky si zásluhou Bakrlíka užili také hosté.

Fakta - branky a nahrávky: 7. Matějček (Muška), 8. Bláha (Mrňa, Vašíček), 13. Jirků (Půlpán), 22. Mrňa (Kastner, Půlpán), 24. Mrňa, 30. Procházka (Urban, Jirků), 33. Mrňa – 50. Bakrlík (Čmolík, Mical). Rozhodčí: Veinfurter - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Třetiny: 3:0, 4:0, 0:1. Diváků: 980.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Voženílek, Vašíček, J. Moník, Muška, Kynčl, Jirků, Bučko – T. Půlpán, Kastner, Mrňa – Chalupa, Matějček, Hozák – Procházka, Bláha, A. Půlpán – Hidveghy, F. Moník, Pšurný – Urban.
Mostečtí lvi: Chabr (24. Kovařík) – Polák, Urbánek, Sklenička, Kunrt, Havlůj, Kuncl – Beran, Vašíček, Böhm, Kýhos, Nedrda V., Mical, Bakrlík, Čmolík, T. Nedrda.

Dvůr Králové - Klatovy 6:4

Tenhle zápas může mít pro dvorské hokejisty blahodárný účinek. Poprvé v sezoně zvládli dramatickou koncovku a uhájili náskok i přes soupeřův odpor.

Výhra 8:2 v Letňanech a 7:3 doma s Kolínem? To byla prostě jízda, při níž se tým v závěru o body strachovat nemusel. Nyní ale nervová soustava fanoušků znovu dostala zabrat. A poprvé z toho byl vítězný konec.

Přitom ani tentokrát o žádné drama jít nemuselo. Dvoráci soupeře mačkali, po dvou trefách Valáška v úvodu třetí třetiny vedli 5:1 a nikterak vysoká návštěva si mohla ruce utleskat. Pak ale přišel zlom. Při vlastní pětiminutové přesilovce Rodos inkasoval, za chvíli podruhé, potřetí a najednou na tabuli svítil stav 5:4. Jediné štěstí, že hosté při startu své power-play chybovali a Luštinec mohl hravě upravit na konečných 6:4.

Fakta - branky a nahrávky: 10. Hoskovec (Tondr, Fořt), 17. Zmítko (Petira), 20. Havlas (Valášek), 43. Valášek (Matějíček), 46. Valášek (Matějíček), 60. Luštinec (Dušek, Hoskovec) – 6. Uhlík (TS), 46. Uhlík (Sysel, Švarc), 55. Matiášek (Kristl), 57. Uhlík (Vavřička). Rozhodčí: Ondráček - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6 + navíc Červenka (Klatovy) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Třetiny: 3:1, 0:0, 3:3. Diváků: 420.
HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp – Karlík, Matějíček, Petira, Vitebský, M. Tondr, Franc, Faltys, Starosta – Valášek, Havlas, Luštinec – Zmítko, Ježek, Řepík – Dušek, Hoskovec, Fořt – Kocián, Řezníček.
SHC Klatovy: Čech - Staněk, Slavík, Váchal, Leština, Houfek, Sysel, Kristl, Reitspies, Červenka, Markov, Matiášek, Uhlík, Švarc, Roubal, Vavřička.

Trutnov - Děčín 3:6

Jako na houpačce. Přesně tak se vyvíjel sobotní duel na trutnovském ledě. Lepší vstup do zápasu předvedli domácí, když v 11. minutě otevřeli skóre Chytráčkem. Pak ale Medvědi bleskově stav otočili a ve 28. minutě už vedli o dvě branky. Závěr prostřední části ale zase patřil Trutnovu. Šefl ranou od modré využil přesilovku a po chvíli vyrovnával z dorážky Janoušek (3:3).

Rozhodnutí přinesly dvě situace. V čase 43:17 nejprve využil trutnovské chyby skórující Faigl, naopak Křížek sám před gólmanem Volkem neuspěl. V závěru pak hosté za záda Jeschkeho přidali další dvě branky a bylo vymalováno.

Fakta - branky a nahrávky: 11. Chytráček (Semorád, Šefl), 37. Šefl (Chytráček, Semorád), 38. Janoušek (Tatar) – 15. Bárdoš (Faigl, Drašar), 17. Drašar (Tenkrát, Kopta), 28. Kopta (Bárdoš), 44. Faigl (Korudle, Oliverius), 56. Kordule (Kopta, Oliverius), 59. Volráb. Rozhodčí: Pilný – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:3. Diváků: 673.
HC BAK Trutnov: Jeschke – Vácha, Pražák, Šefl, Fedulov, Suvorov, Suk, Špetla, Bezděk – Ukhin, Svoboda, Kubinčák - Chytráček, Kalla, Semorád - Jakub Tatar, Janoušek, L. Gabriel - Vacek, Křížek.
HC Děčín: Volke – Hříbal, Tenkrát, Kaltenböck, Loukota, Vaněk – Kuchynka, Drašar, Volráb, Tůma, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.

Další výsledky:
Letňany - Kobra 1:5, Nymburk - Řisuty 4:5 po prodl., Kolín - Sokolov 0:2, Jablonec - Bílina 8:3.

Příště (v sobotu 10. listopadu) se hraje:
Dvůr Králové - Trutnov, Letňany - Vrchlabí.

Autor: Pavel Cajthaml

3.11.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Farmaceut 23 000 Kč Obsluha strojů a zařízení pro farmaceutickou výrobu Dělník farmaceutické a zdravotní výroby (obsluha strojů a zařízení). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: Práce v moderním čistém prostředí výrobní společnosti vyrábějící hygienické potřeby. Budete obsluhovat výrobní linku, hlídat přísun materiálu na linku, organizovat a řídit práci na lince., , Nabízíme, náborový příspěvek 10 000 Kč, stabilní a dobrou práci v čistém prostředí , mzdu 23 000 Kč hrubého za měsíc s možností dalšího růstu už po zapracování + 13. a 14. plat navíc, 6 dní sick days , podniková prodejna, podpora vzdělávání, dárky za výrobní výkon a firemní výročí , stravenky, dotované stravování, společenské firemní akce, do práce i z práce můžete využít svozové dopravy ze Semil, Železného Brodu, Lomnice na Popelkou, Liberce, Jablonce nad Nisou a Mnichova Hradiště. Pracoviště: Randstad s.r.o.-turnov, Vesecko, č.p. 491, 511 01 Turnov 1. Informace: , . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 25 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař - ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ - KA - HPP, plný úvazek, zaměstnanecké stravování. Pracoviště: Cz - faci prag s.r.o. - hotel patria, Náchodská, č.p. 358, 541 01 Trutnov 1. Informace: Marcela Langová, +420 775 074 468. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 20 000 Kč Speciální pedagogové Aktivizační pracovník, speciální pedagog. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK-SPECIÁLNÍ PEDAGOG: Požadavky: vysokoškolské vzdělání, praxe v oboru logoped, speciální pedagog, ergoterapeut výhodou, empatický vztah k lidem, schopnost porozumět a pomáhat, spolehlivost, vlastní organizace náplně práce ochota vzdělávat se, schopnost týmové práce, čistý trestní rejstřík, Nabízíme: možnost dalšího vzdělávání , příspěvek na obědy, po 6-ti měsících příspěvek na dovolenou, 5 dní dovolené navíc, možnost přechodného ubytování. Pracoviště: Oblastní charita červený kostelec - domov sv. josefa, 544 04 Žireč. Informace: Dagmar Flosová, +420 491 610 605. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 22 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK - CE, Pracovní náplň:, - administrativní činnost , - tvoření objednávek, nabídek, - servis zákazníků , - práce s "excelovými" soubory, - zadávání dat do interního systému, Požadujeme:, - minimálně SŠ s maturitou, , - vhodné pro absolventy , - aktivní znalost AJ nebo NJ, - znalost práce na PC, Excel, Word - v pokročilé formě, - časovou flexibilitu, - zodpovědnou, pozitivní a pracovitou osobnost, - samostatnost, přirozenou inteligenci, Nabízíme:, - zaměstnání na HPP, - nástupní plat: 22.000,-Kč po zkušební době prémie, - možnost dalšího profesního růstu, - technické a obchodní zaškolení, - pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, - zázemí silné a stabilní společnosti, Nástup po dohodě.. Pracoviště: Mekr´s, s.r.o. - provozovna úpice, Regnerova, č.p. 1101, 542 32 Úpice. Informace: Monika Malichová, +420 499 300 147.

Hokejisté Kolína ve středu urvali proti vrchlabskému celku dva cenné body.
23

Třetí šestka pro Trutnov. Vrchlabí veze alespoň bod

Východočeši v I. lize stříleli shodně, bodoval ale pouze Dvůr

Třetina splněna. Chrudim vykročila za postupem výhrou 4:0

Chrudim - První zápas ze tří, první výhra. Chrudimští futsalisté mají za sebou kvalitní vstup do domácího turnaje v rámci elitní fáze Ligy mistrů. Po rozpačitém začátku proti Lidě zvítězili nad běloruským mistrem 4:0 a jejich šance na postup začíná nabírat reálnějších kontur.