Zápas celků ze středu druholigové tabulky přilákal do hokejové haly v Krkonoších více než sedm stovek diváků. Ti se těšili na zajímavý a pohledný hokej, ale toužili také vesměs po vítězství domácích.
A vrchlabští hokejisté jim také tužby plnili. Ovšem jen do 38. minuty. Pak hala napínavě sledovala diskusi rozhodčích s kapitánem Moravských Budějovic, která skončila nečekaně. Utkání bylo ukončeno, hostující celek se rozhodl v souboji nepokračovat.

Vrchlabí – Moravské Budějovice 4:0 (3:0, 2:0, nedohráno)

Domácí hru režírovali. Hned v úvodní pětiminutovce se dostali do tří nadějných příležitostí, ale na gól diváci čekali. Brankář Moravských Budějovic Šťastný si na dalších šancích zlepšoval sebevědomí úspěšně provedenými zákroky.

Tlak přerušilo až vyloučené jinak výborně hrajícího Veselého, Vrchlabí se ale v pohodě ubránilo. A tak při stejné herní situaci konečně udeřilo na druhé straně. Fořt parádně prostrčil na Martina Filipa a hala poprvé bouřila. Do konce třetina se podobná situace opakovala ještě dvakrát, když se prosadil Hamerský a Veselý a bylo takřka rozhodnuto. Do kabin se šlo za stavu 3:0 pro horaly. Brankář Jeschke chytal v pohodě, a tak občasné mezery v obranné činnosti nemusely Vrchlabí mrzet. Naopak v útoku se Stadionu dařilo. A i když trefili nejprve jen tyč, zanedlouho se skóre navyšovalo. Kapitán Jakubec se zjevil sám mezi kruhy a zamířil přesně.

Bylo rozhodnuto. Na týmu hostí byla znát frustrace, a tak se zázračný obrat nečekal.

Utkání však definitivně skončilo ještě před druhou sirénou. Po zakázaném uvolnění nemohli hosté vystřídat. Na střídačku zamířili hned po vhození buly, které se však opakovalo, a tak rozhodčí luštil, kteří hráči skutečně na ledě byli. Mužstvo Moravských Budějovic rozhodnutí sudího ale neakceptovalo, a tak inkasovalo dvě trestné minuty, vzápětí další dvě za protesty a byl vítr na střeše. Hosté se odmítli zapojit do hry, hlavní rozhodčí tak duel bez váhání ukončil ve 38. minutě.

Nevídaná situace dehonestující celý druholigový hokej. Vše bude mít dohru ještě u disciplinární komise. Hosté se zřejmě mohou těšit na peněžitou pokutu, domácí na kontumační vítězství.

Fakta – branky a nahrávky: 17. M. Filip (Fořt, Hamerský), 19. Hamerský (Jakubec, Fořt), 20. Veselý (Šťastný), 27. Jakubec (M. Filip, Veselý). Rozhodčí: Jechoutek – Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 4:4 + Zahradník (MOB) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 715. HC Stadion Vrchlabí: Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník – Jakubec, M. Filip, Fořt, Jirků, Šťastný, Veselý, Březina, Gengel, D. Filip, Marek, Marks.

Ostatní zápasy: Jablonec nad Nisou – Kolín 2:5, Jindřichův Hradec – Sokolov 3:6, Tábor – Klášterec nad Ohří 3:0, Klatovy – Kobra Praha 5:4, Milevsko – Bílina 5:2, Pelhřimov – Nymburk 3:4 pp. Předehráno: Děčín – Řisuty 4:3 SN.

OČIMA HLAVNÍHO TRENÉRA

„Lituji diváky, že museli předčasně domů, protože byl k mání z naší strany výborný zápas. Nám vyšla na jedničku první třetina. Již před prvním gólem jsme měli několik velmi dobrých střeleckých příležitostí a bylo otázkou času, kdy se prosadíme. Velmi dobře jsme přecházeli střední pásmo a šli do zakončení. Ve druhé třetině jsme již nebyli tak důslední v bránění a občas Budějovice pustili do zakončení. Jeschke však byl vždy připraven. Závěr třetiny byl prapodivný. Je to podruhé, co jsem ve Vrchlabí zažil předčasně ukončený zápas," sdělil hlavní trenér HC Stadion Vrchlabí pro klubový server.