SO 17.00: HC Olomouc (9. místo, 52 bodů) – HC Vrchlabí (2. místo, 87 bodů).

Pod Krkonošemi si tak před dnešním soubojem na Hané přejí jedině: zastavit sestupnou tendenci získávání bodů. Kdyby se to nepodařilo, hráči přijdou o peníze. „Když zvítězí, tak o ně nepřijdou,“ uvedl majitel vrchlabského klubu Petr Dědek, jenž byl z posledních dvou domácích utkání velmi zklamaný. Nebyl spokojený hlavně s nasazením hráčů. „Musíme se vrátit k hokeji, který nám přinesl úspěch. To znamená hrát jednoduše, hodně bruslit a snažit se proměnit šance,“ prohlásil nejzkušenější vrchlabský útočník Patrik Beck.

Jenomže vyhrát dnes chtějí i Hanáci. Domácí tým zamýšlí ukončit černou sérii, jež má s horaly v letošní sezoně. Proti mužstvu trenéra Vladimíra Jeřábka olomoucká Mora ještě nezískala žádný bod. Horalé zvítězili jak doma 5:1 a 2:1, tak venku 3:2. „Věřím, že tentokrát Vrchlabí body počtvrté neodevzdáme,“ vzkazuje na dálku olomoucký trenér Petr Fiala. V jeho týmu se dnes poprvé představí čerstvá posila z Komety Brno, útočník David Mikšan.

SO 17.00: SK Kadaň (11. místo, 46 bodů) – HC Chrudim (5. místo, 69 bodů).

V novém roce je místní nováček stoprocentně úspěšný, když vyhrál všechna tři utkání a stejnou bilanci má i ze vzájemných klání se svým dnešním soupeřem. Doma jej porazil 4:1 a 6:3, v Kadani zvítězil 5:1. A v tomto trendu by Chrudimští rádi pokračovali i dnes.

V minulém kole byli i soupeři úspěšní. Kadaň dokázala vyhrát v Jihlavě 7:6 po samostatných nájezdech a Chrudim doma zdolala nepříjemnou Olomouc 2:1. Trenér Východočechů Martin Hosták byl spokojen, že se jeho svěřencům podařilo otočit nepříznivý vývoj zápasu, a věří, že podobně zabojují i na severu Čech: „Kadaň jsme v letošním ročníku již třikrát porazili a rozhodně bychom to rádi dokázali i počtvrté. Otázkou ale je, s kým k zápasu pojedeme a jaké budeme moci složit mužstvo, protože někteří hráči mají zdravotní problémy,“ uvedl Hosták, který ovšem tuší možné komplikace.

„Každopádně se na utkání musíme opět dobře připravit. Kadaň totiž hlavně na domácím ledě dokáže hrát hodně dobře, předvádí tvrdý agresivní hokej. Víme, že oni hrají o všechno, jde jim o samotný postup do předkola play off, takže nás tam nečeká rozhodně lehké utkání. Přesto na rovinu říkám, že tam jedeme vyhrát,“ zdůraznil kouč.

SO 18.00: HC VCES Hradec Králové (6. místo, 60 bodů) – Havířovská hokejová společnost (10. místo, 50 bodů).

Po dvou úspěšných venkovních zápasech se dnes hradečtí hokejisté představí na domácím ledě, kde přivítají Havířov. Tento týden hokejisté HC VCES sehráli dvě utkání na ledě soupeřů – v Berouně (5:1) a v Mostě (5:4 po prodloužení). Celkem získali pět bodů, s nimiž vládne spokojenost. „Nebyla to lehká utkání. Hráli jsme s mužstvy, která bojují o bytí a nebytí. Byly to kvalitní týmy, takže jsme spokojeni,“ uvedl hradecký trenér Pavel Pazourek.
Dnes hradečtí hokejisté přivítají Havířov. V domácím prostředí mají co napravovat, neboť poslední tři utkání na vlastním ledě prohráli. „Určitě bychom to rádi napravili. Soupeře jsme měli zdatné, a to jak Vrchlabí, tak Jihlavu. Jedině zápas s Benátkami nás zklamal. Ale hráči jsou nabuzeni tentokrát uspět,“ hlásí lodivod Východočechů.

Havířov se na hradecký tým dívá z povzdálí s odstupem deseti bodů. Určitě má na lepší než desátou příčku, což bude chtít dokázat i v ČEZ Stadionu. „Je to dobrý tým, který posílil. V tabulce se s ním počítalo nahoře, kam se nyní pomalu dostává. Musíme si dát pozor na brejky soupeře a jeho šikovné útočníky,“ přemítá před dnešním duelem kouč Pazourek.