Pikantního výsledku dosáhli hokejisté vrchlabského Stadionu. V prosinci už potřetí a v sezoně dokonce počtvrté dokázali vyhrát 1:0. Tentokrát na ledě Řisut. Duel dlouho směřoval k bezbrankové remíze, v čase 59:53 ale po souhře celého útoku udeřila první formace hostů, když do černého zamířil Kastner. „Fotbalová“ výhra Vrchlabské udržela na druhém místě tabulky, tři body před Nymburkem.

Tři body vybojoval také Trutnov. Draci cestovali do Bíliny povzbuzeni středeční výhrou právě ve Vrchlabí a zastavit je nedokázal ani poslední tým skupiny Sever. Svěřencům trenéra Petra Váchy zajistily tři body tři využité přesilovky. Střelecky se prosadili Kubinčák, Vácha a Martinec, jenž zápas rozhodl v 51. minutě.

Jediným východočeským týmem, který v sobotu večer neuspěl, byl dvorský Rodos. V aréně Mostu sice hosté dokázali třikrát skórovat, soupeř ale jasně potvrdil, že je nejlépe střílejícím týmem napříč všemi čtyřmi druholigovými skupinami (127 branek). Rozhodující pasáží utkání byl start prostřední třetiny, v němž domácí třemi góly v rozmezí dvou minut navyšovali svůj náskok z 2:1 na 5:1.

Řisuty – Vrchlabí 0:1

Fakta - branka a asistence: 60. Kastner (Mrňa, T. Půlpán). Rozhodčí: Čáp – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 75. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Voženílek, Bendík, Vašíček, Šťáva, Vágner, Jirků, J. Moník – T. Půlpán, Kastner, Mrňa – Bláha, Matějček, Pšurný – Procházka, Urban, A. Půlpán – Chalupa, Hozák, Hidveghy.

Bílina – Trutnov 2:3

Fakta - branky a asistence: 20. Gnusin (Sýkora), 42. Komínek (Heinzl) – 29. Kubinčák (Šimeček, Martinec), 33. Vácha (Kubinčák, Martinec), 51. Martinec (Kubinčák). Rozhodčí: Místecký – Toman, Janíček. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:3. Diváci: 83. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:1.
HC BAK Trutnov: Ašenbrenner - Vácha, Suvorov, Pražák, Suk, O. Poul, Kynčl, Leder - Kubinčák, Martinec, Šimeček - Fedulov, Kalla, Ukhin - Chytráček, Janoušek, Tatar - Bucek, Chára, M. Poul.

Mostečtí Lvi – Dvůr Králové 6:3

Fakta - branky a asistence: 10. Smolka (Bakrlík), 16. Mála (Hrdlička, Kuncl), 24. Mála (Kýhos, Hrdlička), 26. Böhm (Nedrda, Čmolík), 26. Polák, 42. Bakrlík (Hrdlička, Havlůj) – 16. Valášek (Koffer), 33. Valášek (Luštinec), 36. Půhoný (Panna, Fořt). Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 11:10, navíc Bohm a Mical (oba Most) 10 minut OT. Diváci: 327. Třetiny: 2:1, 3:2, 1:0.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Landsman – Karlík, Matějíček, Petira, Faltys, Franc, M. Tondr – Koffer, Valášek, Luštinec – Panna, Kocián, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Řepík, Řezníček.