Osmifinále - 4. utkání (pátek 9. března)

Kobra Praha – Stadion Vrchlabí 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Antončík (Kellner, Šteiner), 43. Matějček (Slanina, Tuma) – 3. Niko (Hlaváč, Urban), 21. Šťastný (Filip, Abrahám), 44. Pšurný (Jirků, Pojkar), 45. Filip (Šťastný), 47. Šťastný (Abraham, Filip).
Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Konečný stav série - 1:3.
Sestavy - HC Kobra Praha: Mouček – Skočovský, Šteiner, Drahorád, Verbík J., Verbík R., Kolařík – Mužík, Novák, Matějček Martin, Tuma, Slanina, Chlapík, Kellner, Hlinka, Antončík, Malovický.
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Tržický, Abrahám L., Pojkar, Jirků, Chleborád, Matějček Martin, Erban, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip, Pšurný, Bláha, Šťastný, Pilař, Procházka, Hlaváč.

Vrchlabští do hlavního města přijeli s vědomím psychické výhody a tu navýšil už v polovině třetí minuty obránce Niko, jenž za záda gólmana Moučka dorážel střelu Jana Hlaváče 0:1. Domácí se z náporu svého soupeře posléze vymanili a vyrovnání zařídil v čase 5:31 Antončík.

Celý zápas rozhodly nástupy vrchlabské družiny do jednotlivých třetin. V té prostředí hosté dohrávali přesilovou hru, když z pravého kruhu napřáhl Šťastný a povedenou pumelicí propálil vše, co mu stále v cestě. V polovině utkání zachránil svůj tým od dalšího vyrovnání Jelínek a pak už se opakoval scénář z úvodních dvou period.

Ano, jako první udeřili domácí, chvíli na to ale hosté „nasypali“ do domácí branky tři góly v rychlém sledu a o vítězi zápasu i celé série bylo rozhodnuto.

„Čtvrtý zápas byl z celé série nejvyrovnanější. Dlouho se to tahalo, my dvakrát vedli. Soupeře podle mě zlomil náš třetí gól. Domácí už hráli oslabení o některé hráče a na další zvrat nejspíš neměli sílu. Myslím, že si diváci tuto sérii užili. Zatímco loni byla šťastnější Kobra, letos jsme to my,“ zhodnotil sérii vrchlabský lodivod Petr Hlaváč.

Trutnov – Děčín 3:4 po prodloužení (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Chytráček, 17. Fedulov (Kastner), 47. Kastner – 20. Vaněk (Oliverius, Zika), 49. Petráš, 52. Petráš, 67. Volráb. Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Stav série - 1:3.
HC BAK Trutnov: Jeschke – Poul , Machač, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov, Suk – Kubinčák, A. Půlpán, Svoboda – Martinec, Kastner, Malík – Chytráček, Voženílek, Gabriel – Baránek, Vacek, Adolf.
HC Děčín: Dlouhý – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár – Volráb, Horák, Faigl – Oliverius, Chovanec, Petráš – Hašek, Zika, Navarra – Amirov.

Draci šli do čtvrtého utkání bez řady opor, když k bratrům Půlpánovým, Smékalovi a Baránkovi po čtvrtečním tréninku přibyl Zahradník (zlomená ruka). Přesto domácí odehráli skvělý zápas a nechybělo mnoho, aby sérii srovnali.

V první třetině otevřel skóre Chytráček, na 2:0 zvyšoval při přesilovce Fedulov a byla velká škoda, že hosté stihli ještě před úvodní přestávkou snížit.

Také v prostřední části byli domácí lepším týmem na ledě, další góly ale pozorní brankáři Jeschke s Dlouhým útočníkům neumožnili. Prosadil se až ve 47. minutě Kastner a bezmála osm stovek diváků větřilo vyrovnání série.

Jenže už za pět minut bylo vše jinak. Hostující Petráš dvěma trefami srovnal na 3:3 a v prodloužení přišla ještě jedna, tentokrát už osudová sprcha. Po závaru před Jeschkeho bránou zůstal puk pod ležícím Suvorovem a hlavní arbitr nařídil trestné střílení. To proměnil Volráb, čímž svůj tým poslal do dalšího kola, domácí naopak na předčasnou dovolenou.

Dvůr Králové – Sokolov 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Kocián (Luštinec) – 17. Kuběna (Weinhold, Zadražil), 26. Čejka (Weinhold), 31. Šik (Weinhold, Zadražil), 35. Rohan (Harkabus). Rozhodčí: Barek – Řezníček, Křivohlavý. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:2. Diváků: 650. Konečný stav série - 1:3.
HC RODOS Dvůr Králové: Čáp – Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Rychtera, Filip, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Ježek, Valášek
HC Baník Sokolov: Kuchař – Kvapil, Gombár, Weinhold, Michálek, Šik, Hohl – Kašpar, Račanský, Kuběna, Harkabus, Strunz, Čejka, Šmejc, Sus, Trapl, Zadražil, Rohan.

První třetina čtvrtého utkání nabídla ze strany Dvora možná nejvydařenějších dvacet minut v celé sérii. Domácích hokejistů byl plný led a týmu hodně pomohla hned první vážnější situace před gólmanem Kuchařem. Obránce Karlík ve 3. minutě nádherně vyslal do úniku Luštince, ten si pohrál s posledním bekem, puk předložil na druhou stranu Kmoškovi a jeho zakončení rozjásalo sympaticky zaplněnou arénu 1:0. Zvýšit mohl záhy aktivní Sedláček a leckdo z fanoušků Rodosu v té době myslel i na prodloužení série.

Sokolovští, kteří na východ Čech dorazili mimo jiné bez Davida Hrušky, nepůsobili zdaleka tak suverénním dojmem, jako při první návštěvě dvorského zimáku. Na nohy je ale postavila Kuběnou využitá přesilová hra ze 17. minuty.

Klíčové momenty přišly na startu prostřední části. Nedisciplinovaní hosté nabídli soupeři minutovou přesilovku pěti proti třem, v největší šanci ale Valáška vychytal Kuchař. Když už byli hosté v pěti, ihned sami udeřili Čejkou 1:2. V polovině zápasu navíc soupeři předvedli, jak se přesilové hry využívají a ve 35. minutě už na tabuli po brejku Rohana svítil stav 1:4.

Domácí trenér v závěru periody zkusil vše možné. Další přesilovku pěti proti třem zvýraznil nečekanou power-play, další vstřelený gól v sezoně už ale domácím souzen nebyl.

Přesto nováčka II. ligy v posledních vteřinách hry vyprovodili věrní příznivci skandovaným potleskem a závěrečnou děkovačku si všichni společně užili podobně, jako při loňských oslavách postupu z krajské ligy.