I když po většinu utkání 24. kola místní hokejisté na ledě Slaného vedli, nakonec týmu z Řisut, který zde hraje, podlehli v prodloužení. Utkání mělo velmi zajímavou zápletku, horalé šli do dvougólového náskoku, ale domácí dokázali v samém závěru srovnat a v prodloužení vsítili vítěznou branku.

Řisuty – Vrchlabí 3:2p (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

Vrchlabí se po většinu utkání muselo bránit. Nepotvrzovalo předpoklady celku, který má zálusk prohánět vedoucí trojici v tabulce. Přesto šlo díky Filipovi už v 9. minutě do vedení, ofenzivní nájezdy domácího výběru končily shodně neúspěchem. Na začátku třetí části navýšil Šťastný a zdálo se, že si horalé přece jen odvezou všechny body do Krkonoš. Opak byl ale pravdou. A s největší pravděpodobností za to mohla ztráta koncentrace v posledních minutách hry.

Jak jinak si totiž vysvětlit neuvěřitelný zkrat, který Vrchlabí prožilo. V 58. minutě inkasovalo na 1:2 a dvě vteřiny před koncem základní hrací doby si nechalo vsítit vyrovnávací gól. V prodloužení inkasovalo potřetí, a tak namísto tří bodů přivezlo domů pouze jeden.

Branky a nahrávky: 59. Šilhavý, 60. Krpata (Kos), 63. Kos (Bílek, Šilhavý) – 9. Filip (Urban, Šťastný), 45. Šťastný (Filip).

Další výsledky: Klášterec n. O. – Havlíčkův Brod 2:3 (1:2, 0:1, 1:0), Děčín – Jablonec n. N. 2:5 (1:0, 0:3, 1:2).

Luštinec už pálí za Dvůr Králové

Nejsledovanějším mužem byl ve středečním dohrávaném utkání krajské hokejové ligy ve Dvoře Králové útočník Jakub Luštinec. Posila Rodosu se novému obecenstvu uvedla v báječném světle, protože se v derby s Jaroměří hned dvakrát prosadila.

Dvůr Králové – Jaroměř 5:2

Do vedení šel sice soupeř, ale domácí dokázali stav otočit. Nejprve parádně skórovala právě nová tvář přicházející z Trutnova, pak se prosadil mladý Sedláček. Po chybě Škopa stihli hosté ještě do konce třetiny vyrovnat, tím ale jejich gólová aktivita skončila. Tím spíš, když druhou část Dvoráci absolutně ovládli. Ofenzivní mašinerie získala díky Hamerskému a Vaňkovi rozhodující náskok, který si v závěrečné třetině už jen pojistila další trefou nováčka Luštince. Díky tomu se Dvůr Králové bodově dotáhl na třetí Novou Paku.