Vrchlabí – „Příliv“ hráčů z kádru mistra letošního ročníku extraligy mohou očekávat v nadcházející sezoně v hokejovém klubu pod Krkonošemi.
Vedení prvoligového mužstva totiž v současných dnech dokončuje smlouvu o spolupráci s Pardubicemi.

„Ano, je to tak. Generální manažer Pardubic, Zbyněk Kusý nám nabídl spolupráci v rámci farmy,“ potvrdil včera Deníku majitel vrchlabského klubu Petr Dědek.

První jednání se uskutečnila již před dvěma měsíci, kdy se vedení Eatonu rozhodovalo, jestli Chrudim nebo Vrchlabí. „V Pardubicích uvažovali o tom, že by v Chrudimi vykoupili nějaké podíly a svou farmu si řídili sami, ale protože mezi kluby nedošlo k dohodě, oslovil manažer Kusý nás,“ poznamenal Dědek.

Vrchlabský klub si od spolupráce slibuje vyřešení dlouhodobého problému, kdy horalé nemohli plně profitovat z dohod, které měli v předchozích sezonách uzavřené, ať už s Libercem nebo Mladou Boleslaví. „Pardubice mají daleko širší kádr. Jejich spolupráci s Chrudimí jsme sledovali a víme, že do první ligy pouštěli dost hráčů. Navíc v Pardubicích mají velmi výkonnou juniorku, mladí hráči, jako Radil, Kousal, Zohorna, se už dokázali prosadit v extralize,“ konstatoval Petr Dědek.

Prvním výsledkem nově se rodícího partnerství je příchod gólmana Koutského pod Krkonoše. „A na 99% se v našem týmu objeví i Landsman,“ dodal vrchlabský majitel, že na postupu brankářů dojde k úplně obměně. Po Radovanu Bieglovi nebude v následující sezoně ve Vrchlabí působit ani Petr Ševčík, který upřednostnil pracovní nabídku a s prvoligovým hokejem končí.

Vzhledem k tomu, že mančaft z první ligy může být farmou pouze dvou extraligových týmů, ve Vrchlabí zřejmě vycouvají z plánovaného paktu s Mladou Boleslaví. „Nejspíš budeme farmou Pardubic a Litvínova,“ prohlásil Dědek, jenž si může libovat, že jeho klub nedopadl jako v Chrudimi, kde prvoligový hokej končí. Nejen kvůli neshodě s Pardubicemi. „Chrudim žádala město o podporu na hokej, ale nedostala ji, proto tam hokej skončil. Je to klasický případ toho, co jsme ve Vrchlabí řešili několikrát. Zaplaťpánbůh, že vrchlabští zastupitelé to chápou,“ uzavřel Petr Dědek.