Téměř osm stovek diváků čekalo v sváteční podvečer na gól do devatenácté minuty, kdy Bláha využil přesilovku. Ve druhé periodě domácí díky Moníkovi odskočili na rozdíl dvou branek. Hosté z jihu Čech nesložili zbraně a Volfem se vrátili do zápasu. Tři minuty před koncem druhé třetiny pak srovnali při početní výhodě, Vacka od modré prostřelil Pouzar. Ke stánkům s občerstvením ale šli fandové Stadionu s veselou, Jirků totiž chvíli před klaksonem vrátil hokejistům v bílých dresech vedení. Písek se snažil o vyrovnání, gól Bláhy z 50. minuty ale jeho snahu pořádně naboural. Když pak v poslední minutě zvýšil na 5:2 Urban, mohlo se začít slavit.

HC Stadion Vrchlabí - IHC Písek 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Bláha (Kozák, Duchan), 27. Moník, 40. Jirků (Chalupa, Chrtek), 50. Bláha (Kozák, Perička), 60. Urban (Chalupa, Jirků) – 28. Volf (Prášek, Matiášek), 37. Pouzar (Hanus, Bednařík). Rozhodčí: Šmika – Kettner, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 787.