A taky, že byla. Na závěr roku sledovalo více než osmnáct set diváků velmi kvalitní ledové představení, které ale radost udělalo asi třiceti fanouškům v hostujícím sektoru, jenž dorazili pod Krkonoše ze severu Čech.

Chomutovští totiž stejně jako při poslední návštěvě na konci listopadu vrchlabský hokejový chrám „vybílili“. Tentokrát ale ještě důkladněji, protože minule domácí po porážce na nájezdy zůstal alespoň bod. Po něm sice také v nastavbové části tým trenéra Jeřábka sahal, když ve 47. minutě Gengel vyrovnával na 1:1 a odpovídal tak na vedoucí gól Mikšovice z 15. minuty.

Jenže nerozhodný výsledek vydržel pouze 104 vteřin. Mohl za to Jeslínek, který navíc v závěru ještě narazil pečeť na chomutovské vítězství.

Vrchlabští i přesto přečkají vánoční svátky na skvělém druhém místě, protože Kometa nezvládla domácí souboj s Hradcem a dokonce v tabulce klesla až na čtvrtou příčku. Předstihl jí právě Chomutov.

K dalšímu zápasu horalé vyjedou už v novém roce. A jestli se nebudou chtít dostat do rozporu s různými pořekadly o tom, jak na…, tak po…, budou se muset v sobotu 3. ledna mezi mantinely setsakramentsky snažit. Nečeká je totiž nic jiného, než zápas na ledě lídra, v Ústí nad Labem!

Vrchlabí - Chomutov 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Fakta – branky a asistence:
47. Gengel (Gajovský, Rod) – 15. Mikšovic (Hlinka, Jíra), 48. a 59. Jeslínek (Domin, Skořepa). Rozhodčí: Trombík – Jureček, Palach. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1841.

HC Vrchlabí: Štůrala – Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Bendík, Wagenhoffer – Gajovský, Mikšovský, Gengel – Krupka, Rod, Tvrzník – Rusnák, Kříž, Látal – Konečný, Divíšek, Andres.

KLH Chomutov: Lundell – Ťupa, Všetečka, Pulpán, Toivonen, Nikolov, Grof, Trefný – Hašek, Skořepa, Jeslínek – Hlinka, Mikšovic, Jíra – Eiselt, Domin, Míka – Malát, Tauš, Fábry .

Další výsledky - 36. kolo:

Most – HC Olomouc 4:5 (2:1, 1:3, 1:1). Branky a nahrávky: 11. Machulda (Budinský), 19. Zíma (Urban), 37. Zíma (Schmidt), 56. Hlubuček (Charousek) – 10. Davídek (Žajgla, Slížek), 27. Čuřík (Davídek), 30. Brančík (Mikel, Žajgla), 37. Brančík (Žajgla, Davídek), 60. Smejkal (Řípa, Nedbálek). Rozhodčí: Skoupý – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:12, navíc Machulda 10 minut – Bartoň 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 210. Most: Sáblík – Charousek, Hlubuček, Schmidt, Stříteský, Poživil, Lomička, Nosek, Panuška – Bednařík, Budínský, Machulda – Havlůj, Nedrda, Urban – Přeučil, Zíma, Bauer Jan – Sláma, Mach. Olomouc: Žigárdy – Ministr, Smejkal, Ondráček, Slížek, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Nedbálek, Sršeň, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Žajgla, Mikel. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Benátky – Havlíčkův Brod 2:0 (2:0, 0:0, 0:0). Branky a nahrávky: 7. Kolman (Cunik), 8. Procházka (Dušek). Rozhodčí: Fraňo – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 431. Benátky: Stejskal – Pavlů, Tondr, Hrach, Kolmann, Cunik, Kajínek – Víšek, Dušek, Procházka, Jech, Skořepa, Kopic, Urban, Pabiška, Bárta, Nevyhoštěný. Trenér: Vladimír Čermák. Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, Moščic, Šulc, Borůvka, Pavlík, Soldán, Rusnák, Jelínek – Kubeš, Kraučuk, Varga, Němec, Třetina, Holec, Stromko, Dušátko, Ondráček, Zohorna, Křišťan, Endál. Trenér: Petr Novák.

Havířov–Třebíč 4:3 po prodloužení (1:2,1:1, 1:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 16. Maruna (Lašek), 39. Štefanka (Evan, Piecha), 54. Kotásek (Brynecký, Piecha), 62. Novák (Hampl) – 8. Stejskal (Sedláček, Nahodil), 19. Flamík, 33. Kundela. Rozhodčí: Kočí – Vengřín, Poruba. Vyloučení: 4:11, navíc Míča (T) +10 minut. Využití: 0:1. Diváků: 630. Havířov: Valent – Kolarz, Lukačovič, Štefanka, Evan, Novák, Lašek, Klimeš, Hegegy – Seman, Vala, Velecký, Kotásek, Piecha, Sikora, Zeliska, Přeučil, Hampl, Brynecký, Maruna, Říčka. Třebíč: Lev (Míča) – Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Flamík, Havran, Bulička – Čech, Zahradník, Obdržálek, Burián V., Nahodil, Stejskal, Staněk, Sojčík, Přibyl, Kundela, Vítek, Burian J.

Jihlava – Poruba 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Branky a nahrávky: 7. Bakus (Ficenc), 25. Man (Bezděk, Dolníček), 29. Andersons (Ficenc, Hodek) – 35. Falter (Pavelek). Rozhodčí: Svoboda – Flegl, Šperl. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Jihlava: Řehoř (Vajner) – Andersons, Ficenc, Malena, Staněk, Novák, Martinka, Kašpar – Říha, Bakus, Hodek – Man, Dolníček, Bezděk – Krupka, Hradecký, Suk – Jonáš, Hanzal, Rytnauer – Hrbatý. Poruba: Iláš (Smolka) – Ovšák, Vnenk, Pavelek, Tesařík, Falter, Vajda – Červenka, Najdek, Zdeněk – Kolařík, Ivan, Mikula – Gelačák, Holuša, Rehuš – Bartošek, Janečka, Mocek.

Chrudim – Ústí n. L. 2:3 (1:0, 0:1, 1:2). Branky a nahrávky: 13. Zohorna (J. Šeda, Valko), 45. J. Šeda (Zohorna, Valko) – 32. Klobouček (Janků, Pazourek), 42. Heřman (Bolf), 45. Hanzl (Klobouček). Rozhodčí: Šír – Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1210. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:2. HC Chrudim: Němec – Toužimský, Daňo, Vyskočil, Vágner, Suchý, Šafařík, Lojek, Kuncl – Zadina, Martinec, Žák – Klejna, Král, Semorád – Valko, Zohorna, J. Šeda – Horák, Beránek, Bělohlávek. HC Slovan Ústečtí Lvi: Fiala – Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Gýna, Pojkar – Čaloun, Špirko, Heřman – Šagát, Mikulík, Sklenička – Janků, Hanzl, Pazourek – Dragoun, Hovorka, Šaffer.

Poslední zápas kalendářního roku, pro domácího nováčka tak úspěšného, duel s premiantem I. ligy, co víc si mohl chrudimský fanoušek včera přát?

Lídr měl v úvodu půlminutovou přesilovku pět na tři a v ní Čalounovu loženku zmařil Němec. Ve 13. minutě otevřel skóre po patnácti vteřinách početní výhody Zohorna.

Druhou třetinu ovládli Severočeši. V polovině zápasu Němec fantasticky zlikvidoval střelu i dorážku Kloboučka, ale o minutu později už kapituloval, když se před ním týž hráč objevil neobsazený a trefil se přesně k tyči – 1:1.

Hned v úvodu závěrečného dějství Lvi převážili vedení na svou stranu Heřmanem, ale za tři minuty J. Šeda srovnal. Jenže za pouhých 13 vteřin upravil Hanzl na 2:3. Domácí Lojek pak trefil jen tyč a Suchý břevno.

Kometa Brno – Hradec Králové 3:5 (2:3, 1:0, 0:2). Branky a nahrávky: 10. Kostourek (Kántor), 14. Klimt (Houdek), 33. Polodna (Kostourek, Kántor) – 8. Kadlec (Roubík), 19. Roubík (Táborský), 20. Kadlec (Fořt, Roubík), 44. Volráb (Hruška, Burian), 45. Kadlec (Karlíček). Rozhodčí: A. Jeřábek – Machálek, Škach. Kometa: Hylák – Zubíček, Houdek, Morava, David, Kántor, Lhotský, Protivný, Křetinský, Kempný – Klimt, Padělek, Haluza – Mikšan, Švagrovský, Bakrlík – Polodna, Kostourek, Vondráček – Sedlák. Hr. Králové: Koutský – Táborský, Karlíček, Burian, Hendrich, Vojta, Zápotočný, Pazdera, Lukáš Filip – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Polák, Martin Filip, Nedorost – Luštinec, Úlehla, Jindřich. Rozhodčí: A. Jeřábek – Machálek, Škach.

V sobotu nemohli hradečtí hokejisté dostat proti Vrchlabí puk do branky, o dva dny později rozpoutají gólové manévry v pekle brněnského Ronda. To jsou paradoxy!

Podpis pod zaslouženým vítězstvím zanechala především první hradecká elitní formace. Pokolikáté už! Křídelník Kadlec opanoval utkání hattrickem. Stejný kousek se mu povedl před devatenácti dny v duelu s Jihlavou. Kapitán Roubík zaznamenal tři kanadské body a v čele produktivity první ligy nahání jihlavské matadory Bakuse s Hodkem. Mužstvo vítězstvím v Brně splnilo přání kouče Pazourka, který chtěl vyhrát tři z šesti předvánočních zápasů.

Beroun – Kadaň 2:1 po s. n. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0). Branky a nahrávky: 22. Kupec (Nedvěd Jaroslav), rozhodující nájezd Ladislav Vlček – 32. Višňák (Šíp, Chmelíř). Beroun: Altrichter – Braniš, Šmach, Vaněček, Mazanec, Nedvěd, Malý, Martinec, Besser, Sakrajda, Pavel, Horčička, Bessonov, Novotný, Kupec, Vlček, Hlusička, Laš, Vejvoda. Kadaň: Hanuljak, – Chmelíř, Višňák, Revay, Mazanec, Mašek, Kloz, Kocek, Pražák, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Gombár, Rudovský, Zika, Freiberg, Kadlec, Rybecký, Chyba, Ton.

1. Ústí 25 5 2 4 126:67 87

2. Vrchlabí 24 3 3 6 111:75 81

3. Chomutov 22 5 2 7 144:81 78

4. Kometa Brno 23 1 7 5 131:78 78

5. Chrudim 16 4 4 12 117:108 60

6. Hradec Králové 16 1 5 14 109:95 55

7. Dukla Jihlava 16 2 1 17 97:102 53

8. Havlíčkův Brod 15 2 2 17 91:98 51