Klatovy – Vrchlabí 2:5

Fakta – branky a asistence: 21. Tulačka (Houfek, Michel), 33. Kristl (Uhlík, Michel) – 24. Pilař, 35. A. Půlpán (Jirků, Urban), 47. Urban (A. Půlpán), 47. T. Půlpán (Mrňa), 52. A. Půlpán. Rozhodčí: Hornáček – Žídek, Hnát. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:3. Diváci: 390.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Vágner, Bendík, Vašíček, Muška, Havránek, Jirků, J. Moník - Bláha, Hlinka, Hozák - Berger, Matějček, Pilař – T. Půlpán, Kastner, Mrňa - Chalupa, Urban, A. Půlpán.

Na klatovském ledě se potkaly dva celky, které se pyšní rekordními vítěznými šňůrami. Vždyť horalé prožívají nejúspěšnější období sezony, když vyhráli sedm utkání v řadě, přičemž pak devět z deseti posledních zápasů. A domácí? Ti na tom před vzájemným soubojem byli ještě líp. Vždyť se mohli chlubit deseti výhrami za sebou a čtrnácti z posledních patnácti duelů!

Zároveň šli oba soupeři do souboje coby druhý tým v pořadí své skupiny, lépe se však ledová plocha po litém boji opouštěla hostům. V jejich sestavě tentokrát z posledních dvou posil nastoupil jen Jaroslav Hlinka, přičemž jeho jmenovec Bednář zůstal na východě Čech. Stadionu to ale vadit nemuselo. Hosté po bezbrankové první třetině sice museli dvakrát dohánět těsný náskok soupeře, ve třetí dvacetiminutovce ale sami třikrát udeřili a z náročného utkání proti velice silnému soupeři vyválčili tři body. Třemi kanadskými body se prezentoval hráč utkání Aleš Půlpán, vítěznou branku vsítil Patrik Urban.

Po ztrátě Jablonce v hale severočeského Děčína se vrchlabští hokejisté po delší době vrátili do čela tabulky skupiny Střed.

Sokolov – Dvůr Králové 6:1

Fakta – branky a asistence: 11. Kovařík (Vracovský, Rohan), 16. Čejka (Bečvář, Trapl), 22. Stříbrný (TS), 24. Rohan (Stříbrný, Vracovský), 28. Kovařík (Kuběna, Zadražil), 59. Stříbrný (Vracovský, Rohan) – 34. Fořt (Panna, Petira). Rozhodčí: Micka – Štěpánek, Horažďovský. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 3:1, 1:0. Diváci: 678.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (od 24. Jánský) – Karlík, Matějíček, Petira, M. Tondr, Franc, Pokorný – Valášek, Havlas, Luštinec – Panna, Ježek, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek.

Dvoráci se v sobotu vydali na dlouhou cestu do Sokolova, kde je čekal napříč všemi druholigovými skupinami soupeř s nejvíce nasbíranými body. A domácí své postavení jasně potvrdili. Už v úvodní části hry se střelecky prosadili Kovařík s Čejkou a hostům na startu prostřední části hry nebyla nic platná ani minutová přesilovka pěti proti třem. Ba naopak. Když už byli Západočeši ve čtyřech, dostali výhodu trestného střílení a využít jej dokázal Stříbrný.

Zanedlouho vedl favorit už rozdílem pěti branek a teprve za rozhodnutého skóre přišel čas i pro Dvoráky, jejichž čestný úspěch zaznamenal v přesilové hře Fořt.

Konečné slovo ale přesto patřilo zaslouženému vítězi. Dvě minuty před koncem utkání upravil na 6:1 Stříbrný, to již ve chvíli, kdy za oba týmy dávno chytali náhradní brankáři.

Kobra Praha – Trutnov 5:6p

Fakta – branky a asistence: 8. Nestrašil (Schejbal, Šergl), 19. Hlinka (Nestrašil), 24. Hlinka (Šergl, R.Verbík), 33. Šťastný, 40. Ryzák (Semrád, Nestrašil) – 6. Janoušek (Chytráček, Tatar), 22. Svoboda (Fedulov, Kalla), 27. Martinec (Kubinčák), 44. Svoboda (Fedulov, Kynčl), 54. Kalla (Svoboda, Fedulov), 62. Leder (Svoboda, Fedulov). Rozhodčí: Velčovský – Svoboda, Ovsík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 3:2, 0:2 – 0:1. Diváci: 104.
HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Vácha, Leder, Pražák, Suvorov, Suk, Kynčl, Špetla - Kubinčák, Martinec, Semorád - Fedulov, Kalla, Svoboda - Chytráček, Janoušek, Jakub Tatar - Vacek.

Trutnovští hokejisté zajížděli v sobotu na led Kobry v dobrém rozpoložení. Jak by ne, vždyť ve středu vyhráli domácí zápas nad týmem Letňan a hned ze tří posledních výletů se vraceli se třemi body. Tentokrát se jim to podařilo „jen“ se dvěma, i ty ale mužstvo musely těšit.

Draci předvedli skvělý start do zápasu, když je už po šesti odehraných minutách poslal do vedení Janoušek. Domácí stav ještě v průběhu první periody otočili, na startu prostřední části hry ale srovnal Svoboda na 2:2.

Hrálo se v rychlém tempu, Kobra znovu odskočila do vedení, aby po chvíli opět vyrovnal Martinec. V rozmezí od 33. do 40. minuty ale domácí skórovali dvakrát za sebou a po trefách Šťastného s Ryzákem byli blízko třem bodům.

Trutnovští však nic nevzdali. Ve 44. minutě je na rozdíl jediného gólu přiblížil kanonýr Svoboda a v čase 53:28 bylo po ráně veterána Kally znovu vyrovnáno – 5:5.

Hostům se v závěru utkání nabízely hned dvě šance na rozhodnutí. Přesilovky sice svěřenci trenéra Váchy nevyužili, krátce po skončení té druhé jim ale v prodloužení vystřelil bonusový bod Leder.

Další výsledky 33. kola:
Děčín – Jablonec nad Nisou 5:4 na nájezdy, Most – Nymburk 3:6, Bílina – Kolín 3:11, Řisuty – Letňany 4:1.