Už více než rok spolupracují s extraligovým Dynamem Pardubice, od nové sezony navíc spojí síly s druholigovým Hronovem. Vrchlabský hokejový klub dál vylepšuje svou koncepci a do budoucna zvolil „oboustranné krytí“ proti nedostatku hráčů hlavně ve finiši jednotlivých sezon.

Jelikož už horalé na bázi střídavých startů fungují s Pardubicemi, dochází mezi oběma kluby k častým hráčským pohybům. V případě jakýchkoliv kádrových problémů u Dynama se musí počítat s tím, že i Vrchlabští potřebují mít kam sáhnout a právě z tohoto důvodu hledali partnera i mezi druholigovými oddíly.

Více herního prostoru pro hráče

Povedlo se. Od sezony 2021/2022 bude HC Stadion spojen s hronovským Wikovem. To proto, aby měl možnost využít co nejširší kádr. Výhody ze spolupráce samozřejmě hodlá využívat i předloňský nováček II. ligy.

„Platit budou stejná pravidla jako v každé spolupráci. Pro naše hráče bude v Hronově vytvořený dostatečný prostor, ale bude vyloženě na nich, jak s ním naloží. Já osobně jsem přesvědčený, že hráči, které tam budeme posílat, mají výborný hokejový potenciál a především lidsky jsou to kluci, kteří vnímají druhou ligu jako šanci posunout se výš,“ řekl k horké aktualitě sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec.

Ten zároveň prozradil, kteří hráči by měli v Hronově působit. Půjde o dvě bratrské dvojice. Jakuba Kynčla s Tomášem Kynčlem, Filipa Moníka s Jakubem Moníkem a navíc i Radima Šlaichera. Navíc by se v Hronově měl najít dostatek prostoru pro gólmanskou trojku horalů Vojtěcha Nečase, jenž je kmenovým hráčem Dynama.

Kvalitní hokejisté pro Hronov

„Většina z těchto hráčů už okusila atmosféru v našem prvoligovém mužstvu a věřím, že i oni jsou především týmoví hráči, kteří se nejenom prosadí hokejově, ale pomůžou i utvářet tu správnou atmosféru v týmu. Trenéři obou mužstev budou v pravidelném kontaktu a každý, kdo bude na sobě adekvátně pracovat a budou tomu odpovídat jeho výkony, dostane prostor také u nás. V tuto chvíli je to úplně čerstvé, ale mám z toho velice dobrý pocit a věřím, že je to velice solidní základ, na kterém se dá ta spolupráce i dále rozvíjet,“ dodal Jakubec.

Na fungování s prvoligovým klubem se pochopitelně těší také v Hronově. Však tu právě o spolupráci s Vrchlabím stáli ihned po postupu do druhé ligy, dočkali se však až nyní.

„Máme radost, že se nám podařilo dohodnout na podmínkách s prvoligovým Vrchlabím. Věříme, že spolupráce obou klubů bude vzájemně výhodná. Jsme přesvědčeni, že jsme položili pevné základy budoucí spolupráce, která bude přínosem jak pro hráče Vrchlabí, tak i Hronova,“ doplnil kolegu manažer HC Wikov Hronov Luděk Exner.