ST 18.00: HC Vrchlabí (1. místo, 17 bodů) – HC Most (6. místo, 13 bodů). V takové pozici, v jaké dnes budou nastupovat na led, vrchlabští hokejisté ještě nebyli. V souboji dvou loňských nováčků budou proti Mostu hájit pozici lídra soutěže. „Poprvé v sezoně se do branky postaví Petr Ševčík,“ sdělil před utkáním trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek, který se další změnu chystá provést i ve čtvrté pětce, kam by měl naskočit Andres. O účasti pardubického obránce Komy se rozhodovalo včera večer. „O Mostu máme zprávy, že hraje velice dobře, špatně se mu dávají góly, má výborného brankáře. V žádném případě se utkání nesmí podcenit,“ varoval Jeřábek.

ST 18.00: SK Horácká Slavia Třebíč (16. místo, 3 body) – HC Chrudim (8. místo, 11 bodů). Chrudimský nováček v minulém kole po solidním výkonu prohrál 3:5 na ledě favorizované Komety Brno, tentokrát by se z dalšího zápasu venku nerad vracel s prázdnou. „Třebíč je sice v tabulce poslední, ale my si jako nováček soutěže těžko můžeme dovolit někoho z jejích tradičních účastníků podcenit,“ varuje chrudimský kouč Martin Hosták. Ten po zápase v Brně poukázal hlavně na přetrvávající nešvar svých svěřenců, a tím je příliš časté vylučování. „Stojí nás to zbytečně moc sil a narušuje se tím herní koncepce. Věřím, že se tomto směru polepšíme již v Třebíči,“ zdůraznil Hosták.

ST 18.00: HC VCES Hradec Králové (9. místo, 10 bodů) – Kometa Brno (2. místo, 16 bodů). První těžká váha, první z tria vážných adeptů na vítězství v soutěži se dnes postaví do cesty hradeckým hokejistům. Pazourkův tým však před reprízou loňského čtvrtfinále (Kometa vyřadila Hradec 4:2 na zápasy – pozn. red.) trápí marodka v obranných řadách. Táborský, L. Filip, Sláma, Hendrich – ti všichni jsou zranění. Klub musel na neutěšenou situaci zareagovat a získal beky Flašara a Březinu. Prvně jmenovaný byl volným hráčem, druhý přichází z Třebíče. Oba by měli proti Kometě nastoupit. V dresu Brňanů se představí i dva exhradečtí hokejisté – Roman Vondráček a Petr Haluza.