Počtvrté v řadě nedokázali hokejisté Trutnova zvítězit. Tentokrát navíc vysoko prohráli na vlastním ledě, když nestačili na Jablonec nad Nisou. Zato ve Vrchlabí najeli na parádní formu. Po dlouhém výletu do Sokolova mohli slavit vítězství o sedm branek.

Sokolov – Vrchlabí 2:9 (0:3, 0:3, 2:3)

Hned od úvodu utkání se hráči z Krkonoš usadili před domácí brankou. I když měli paradoxně první vážnější šanci domácí, už během první třetiny Vrchlabí ukázalo, kdo bude lídrem zápasu. Dvě branky během třiadvaceti sekund určily ráz zápasy. Do kabin hosté odcházeli s třígólovým vedením.

„Prvních deset minut byli domácí lepším mužstvem, své šance však neproměnili a my je za to potrestali. Utkání se mohlo ještě zamotat při soupeřově přesilovce na konci třetiny, ale domácí toho nevyužili. Naopak naše další přesilová hra na začátku 2. třetiny prakticky zápas rozhodla," řekl trenér vrchlabského kolektivu Petr Hlaváč.

Během osmi minut druhé třetiny hosté přidali další tři góly a rozhodli. Třetí perioda se dohrávala jen z povinnosti. Hostům navíc scházelo jen málo, aby dosáhli na dvouciferné skóre.

„Zápas se hodnotí dobře, ale nebylo to tak snadné, jak to podle výsledku vypadá. Ale mrzí mě, že jsme nedokázali proměnit dalších asi 15 vyložených šancí a udržet čisté kolo pro Kubu Jelínka. Hrajeme ve výborné formě, středeční utkání s Děčínem ale budou rozhodovat maličkosti," doplnil trenér HC Stadion Vrchlabí. A pozval tím také na dnešní duel, který začíná v 18.00 hodin.

Branky a nahrávky: 46. Řezníček (Čejka, Novák), 55. Řezníček (Čejka) – 10. Krsek (Bláha, Šimoníček), 10. Maďar (Tržický, Čurda), 14. Procházka (Šťastný, Klement), 24. Čurda (Miškovský, Maďar), 26. Čurda, 28. Šťastný (Procházka, Filip), 47. Maďar (Čurda), 52. Jirků (Šimoníček), 54. Bláha. Rozhodčí: Jan Hucl (Plzeň) – Bc. Michal Rubáš, Martin Tvrdík (oba Klatovy) . Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 820. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Tržický, Jandejsek, Chleborád – Procházka, Filip, Šťastný, Oppelt, Miškovský, Novák, Krsek, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Maďar.

Trutnov – Jablonec nad Nisou 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)

Dvakrát Klatovy, Kobra Praha a nyní i Jablonec. Trutnovští hokejisté se ve druhé polovině listopadu nepotkali se zářivou formou. Ze čtyř posledních utkání získali pouhé dva body, ani jednou navíc nepoznali slasti vítězství.

Naposledy doma trutnovští hráči padli s Jabloncem nad Nisou. Ačkoliv hosté šli rychle do vedení, dlouho se hrál vyrovnaný hokej. Trutnov se do šancí sice dostával, potýkal se ale s nepřesnostmi v zakončení. Za stavu 1:0 se tak vstupovalo i do závěrečné periody.

V ní ale domácí nestíhali. Bříška brzy navýšil na 0:2, šest minut před koncem pak rozhodl Frk. Trutnov sice při hře bez brankáře snížil díky Poulovi, závěrečné dva góly ale patřily znovu Jablonci nad Nisou.

Branky a nahrávky: 58. Poul (Bažant, T. Půlpán) – 4. Havlas, 45. Bříška (Žalud), 54. Frk, 58. Bříška (Havlas, Zeman), 60. Havlas (Pilař). Vyloučení: 5:7, navíc Píša OK, Jeschke OT (oba Tru) – Zeman OT (Jablonec). BAK Trutnov: Jeschke – Poul, Píša, Bažant, Abraham, Vácha, Sakaev, Junek – T. Půlpán, Fedulov, A. Půlpán – Chytráček, Kastner, Ukhin – Smékal, Beneš, Kysela – Janoušek, Hlaváček.