Nečekaně dlouho si museli hokejisté Vrchlabí počkat na první zápas v nové soutěži. Po postupu do Chance ligy jim z důvodu nákazy koronavirem byla úvodní tři utkání odložena a premiérou se stal sobotní duel v hale pražské Slavie.

Slavia Praha – Vrchlabí 4:3 po s. n.

Vrchlabští divácky atraktivní partii rozehráli s velkou chutí a už po čtyřech minutách musel domácí gólman Michajlov poprvé zasahovat při šanci Nouzy. Uplynuly další dvě minuty a už byli hosté za svoji aktivitu odměněni. Nouzův výpad od zadního mantinelu ještě slávisté ustáli, dorážka Chrtka již ale skončila v brance – 0:1.

Domácí inkasovaný gól přinutil ke zvýšení tempa a ještě před úvodní přestávkou se jim podařilo srovnat. Pro horaly se však jednalo o velmi nešťastný moment, branku na 1:1 totiž inkasovali doslova s klaksonem končícím zahajovací periodu.

Zpátky na hokeji. V Rouškách.
Glosa Jiřího Fejgla: Virus může hokej ozdravit. I když to - sakra - bolí

Také prostřední část zahájili velkou šancí hosté, ve 27. minutě ale nabídli soupeři přesilovou hru a tu sešívaní proměnili trefou Kružíka. Ten překonal vrchlabského Kloučka, jenž v brance dostal přednost před tradiční jedničkou Soukupem. Následovala další dvě vrchlabská vyloučení, ve 34. minutě ale domácí na pět minut oslabil faulující Šteiner a dlouhou přesilovku v jejím závěru využil kanonýr Nouza, jenž proměnil přečíslení čtyř hráč na pouhé dva obránce soupeře – 2:2.

Nejdivočejší start oba týmy předvedly v třetině závěrečné. V čase 42:13 vrátil Slavii náskok Šmerha, za pouhých 58 vteřin ale po přihrávce Heřmana napřáhl Linhart a parádní dělovkou nedal Michajlovi šanci na úspěšný zákrok – 3:3.

Další branky už se bezmála tisícovka diváků nedočkala. V prodloužení měli více ze hry domácí, zasloužený druhý bod si ale zajistili až při samostatných nájezdech, kdy se střelecky prosadila tři „K“ (Kuťák, Kružík, Kafka), zatímco hosté Michajlova ve třech případech překonat nedokázali.

Fotbalisté Trutnova na domácím trávníku nestačili na tým Vysokého Mýta (0:2).
Přepeře doma povalily Velvary. Řada víkendových duelů byla pro déšť odložena

Fakta – branky a asistence: 20. Šmerha (Jeřábek, Kuťák), 27. Kružík (Vlček, Jeřábek), 43. Šmerha (Vampola), rozh. náj. Kuťák – 6. Chrtek (Nouza), 39. Nouza (Chrtek, Niko), 44. Linhart (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 4:8, navíc Šteiner (Slavia Praha) 5 min. a do konce utkání - Kajínek (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 851. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 0:0.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Buchta, J. Novák, Gaspar, Hejda, Jeřábek, Antoš, T. Duda – Kuťák, Vampola, Šmerha – J. Doležal, Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Tomica, Petrov, M. Ondráček.

HC Stadion Vrchlabí: Klouček (Soukup) – Kajínek, Niko, Linhart, Oliva, Bučko, Jirků, Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.