Doma chtějí kralovat, neztrácet body a nabízet fanouškům samou radost. A jelikož před týdnem Hlaváčovi svěřenci odevzdali tři body silnému Táboru, nesměli si dovolit další zaváhání na vlastním ledu. Povedlo se, Řisuty odjely s porážkou 2:4.

II. liga

HC Stadion Vrchlabí – HC Řisuty 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Fakta – branky a asistence: 22. Mrňa (Šimoníček, Bláha), 46. Mrňa (Bláha), 53. Šťastný (Lenoch, Matějka), 54. Bláha (Mrňa) – 21. Sladký (Náprstek, Kos), 49. Kalla (Veselý, Bunda). Rozhodčí: Veinfurter – Čížek, Runštuk. Vyloučení: 4:6, navíc Fortelka 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 660. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Beneš, Lenoch, Klement, Jebavý, Kadavý, deCarvalho, Chleborád – Šťastný, Filip, Matějka – Bláha, Šimoníček, Mrňa – Jirků, Urban, Maďar – Oppelt, Blažej, Srnský – Krsek.

V sezoně minulé měl Stadion se soupeřem z Kladenska vyrovnanou bilanci (6:3, 5:6), a tak nemohli Filip a spol. nic podcenit ani tentokrát.

Úvodní třetina přinesla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách a týmy mohly děkovat především svým brankářům. Jako první se střelecky probudili hosté a po čtyřiceti vteřinách prostřední části otevřel skóre Sladký. Naštěstí hned za 36 vteřin odpověděl k radosti publika Mrňa, podobně rychlý obrat se ale nekonal.

Nejzajímavější hokej přinesla perioda závěrečná. Tu odstartoval gólem znovu Pavel Mrňa, tentokrát ale s odpovědí přispěchali hosté. Až v čase 52:55 se jako vítězná ukázala branka Šťastného, jenž využil přesilovku po spolupráci s Lenochem a Matějkou. Za další minutu se ranou k tyči prosadil Bláha a na odpověď už hosté síly nenašli.

Zdroj: Youtube

Další výsledky 7. kola

Sokolov – Tábor 1:7, Jablonec – Děčín 7:3, Písek – Klatovy 6:7, Klášterec – Bílina 8:4, Žďár n. S. – Kobra Praha 4:6, Kolín – Nymburk 4:2, Jindřichův Hradec – Havlíčkův Brod 1:2. Utkání Pelhřimov – Trutnov bylo odloženo na 11. 11.

Program 8. kola (10. 10.)

Sobota 17.00: Řisuty – Havlíčkův Brod, Nymburk – Jablonec, Vrchlabí – Žďár n. S. 17.30: Klatovy – Jindřichův Hradec, Bílina – Pelhřimov. 18.00: Trutnov – Písek, Děčín – Klášterec, Tábor – Kolín, Kobra Praha – Sokolov.