Povedlo se. Draci v souboji dvou východočeských mužstev přetlačili Novou Paku. Ve druhé minutě prodloužení rozhodl dvacetiletý odchovanec Filip Krsek.

Trutnov – Nová Paka 4:3 po prodloužení

Pro Draky východočeský souboj začal nejlépe, jak mohl. Po necelých sto vteřinách putoval na trestnou lavici novopacký Malík a Trutnovští přesilovou hru využili záhy trefou Junka. Asistenci si připsal Jan Starý, borec, který se po angažmá v prvoligovém Havířově vrátil tam, kde letošní sezonu zahajoval.

Útočník Bruslařů Malík sice do zápasu nevstoupil šťastně, nakonec se ale stal jedním z hrdinů zajímavé bitvy. Předně v čase 17:00 vyrovnal. Na startu prostřední části pak otáčel skóre ve prospěch svého mužstva.

Domácí následně přežili druhé oslabení v utkání, aby na konci 26. minuty vyrovnal na 2:2 Matěj Poul. Ještě veseleji bylo v trutnovské aréně na začátku třetí periody. Přihrával Škvrně, přesně střílel Planý a stav na světelné tabuli se měnil na 3:2.

Tři body však Trutnovu přány nebyly. V 56. minutě Krsek mířil jen do tyče a při novopacké power-play se hosté dočkali vyrovnání. Jedenáct vteřin před sirénou zkompletoval hattrick již zmiňovaný Malík.

O tom, že si oba soupeři ve vzájemných soubojích srovnají bodovou bilanci, rozhodl v čase 61:23 trutnovský Krsek. Ten se tak po Junkovi a Poulovi stal třetím odchovancem klubu, který v důležité partii dokázal skórovat.

„Utkání jsme zvládli po taktické stránce velmi dobře. Kromě Štědrého dne jsme neměli žádné volno a po příchodu Honzy Starého jsme se na ledě věnovali pouze taktice a taktickým věcem. Výborně nám zachytal brankář, což nám i v celkovém výkonu pomohlo. Je nám líto konce zápasu, protože jsme byli sporně vyloučeni a soupeř toho využil ke své hře bez brankáře. Tam jsme opět fatálně chybovali a inkasovali branku. Při oddechovém čase soupeře jsme si jasně řekli, že všechny puky půjdou po mantinelu do středního pásma. Bum, námaz přímo do prostředí hřiště na soupeřovu hokejku. Ten bod navíc jsme chtěli a myslím si, že po zásluze jsme ho i získali. Výhru jsme už doma potřebovali a od té tvrdé práce se musíme zase odrazit dál. Nemáme ofenzivní kvalitu, proto se naše výkony musí odrážet od perfektní disciplíny v obraně,“ řekl k utkání asistent trutnovského trenéra Ondřej Poul.

Fakta - branky a asistence: 3. Junek (Starý, F. Jirásek), 26. Poul (Tatar, Krsek), 44. Planý (Škvrně), 62. Krsek (Tatar, Fedulov) – 17. Malík (Pohl, Műller), 22. Malík (Müller, Mlčoch), 60. Malík (Mlčoch, Abraham). Rozhodčí: Veinfurter – Gregar, Řezníček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 535. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 1:0.

HC BAK Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) – Junek, Vácha, Leder, Višňák, D. Jirásek, Suk – Starý, Janoušek, F. Jirásek – Škvrně, Fedulov, Kubinčák – Krsek, Jakub Tatar, M. Poul – Kynčl, Planý, Bucek.