V sérii play off mezi Vrchlabím a Kolínem jsou po dvou zápasech účty srovnané. Horalé dnes ve středních Čechách napravili zaváhání z domácího ledu a vítězstvím 6:1 srovnali stav na 1:1. Třetí duel je na programu už tuto neděli ve vrchlabské DD Elektromont aréně.

SC Kolín - HC Stadion Vrchlabí 1:6

Fakta – branky a asistence: 48. Procházka (Zumr) – 21. Berger (Bednář), 22. Mrňa (Bednář), 32. Vágner (Kastner, Havránek), 52. Havránek (Bednář), 56. Urban (Bednář), 57. A. Půlpán (Urban, Bendík). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Hnát, Šimánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:3. Diváci: 2035.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Vágner, Bendík, Havránek, Jirků, Muška, Vašíček, Voženílek - T. Půlpán, Kastner, Mrňa - Pilař, Urban, Bednář - Berger, Matějček, A. Půlpán - Bláha, Hozák, Chalupa - Pšurný.

Hned v úvodu druhého utkání si oba celky vyzkoušely přesilové hry, ty ale ke změně ve skóre nevedly. Brankáři Sejpal se Soukupem si pak poradili se šancemi Pilaře respektive Šafránka, proti nepřesné ráně Němce vrchlabský gólman ani zasahovat nemusel.

V závěru periody byl za sekání vyloučen domácí Bezděk a toto provinění už Kozly stálo bezbrankový stav. Hned v nástupu do druhé třetiny se Baďoučkovi svěřenci usadili v útočném pásmu a po milimetrové přihrávce Bednáře otevřel skóre Berger – 0:1. Domácí se neponaučili. Hned za dalších 16 vteřin fauloval tentokrát Barták a za rovnou půlminutu podruhé trestal Mrňa. Když pak ve 32. minutě proměnil další početní výhodu Vágner, mířili hosté za vyrovnáním série.

Zatímco středeční duel ve Vrchlabí navštívilo 1564 diváků, do kolínské arény zavítala rekordní návštěva sezony. Mezi 2035 příznivci byla i početná enkláva vrchlabských fanoušků a ti na startu závěrečné dvacetiminutovky sledovali snahu Kozlů o kontaktní branku.

Ta přišla ve 48. minutě, kdy také domácí využili přesilovou hru. Zumr pálil od modré, Soukup ještě stihl zasáhnout, na dorážku exvrchlabského Procházky ale neměl nárok – 1:3.

Kolínští ještě více otevřeli hru, což byla voda na mlýn hostujícím útočníkům. Přesněji Jaroslavu Bednářovi. Ten v 52. a 56. minutě doladil své přihrávkové galapředstavení, když třetí a čtvrtou gólovou asistencí vymyslel další trefy pro Havránka a poté i Urbana (1:5).

Třešničku na vítězný dort Vrchlabští položili v čase 56:08. Po ráně Bendíka domácí gólman vyrazil puk jen před sebe, Urban akci vyšperkoval přihrávkou na Aleše Půlpána a ten střelou do odryté branky upravil stav na konečných 1:6.

Východočeši tak soupeři oplatili středeční porážku a také oni na venkovním ledě nastříleli šest branek. V neděli od 18 hodin si to oba soupeři rozdají o pomyslný mečbol.

Zbylé série play off II. ligy – skupina Střed/Sever:
Mostečtí Lvi – Sokolov 3:4sn, stav série: 0:2.

Skupina Jih/Východ:
Valašské Meziříčí – Havlíčkův Brod 2:0, stav série: 1:1, Moravské Budějovice – Šumperk 4:3sn, stav série: 1:1.