Krajská liga

Třebechovice – Trutnov 4:7 (0:1, 3:3, 1:3)

Fakta – branky a asistence: 28. Hlavatý (Kastner), 32. Smutný (Stříteský), 34. Podzimek (Smutný), 56. Lochman – 11. Veselý (Chytráček), 29. Zelenka (Šimoníček), 30. Veselý (Luštinec), 36. Chytráček (Junek), 47. Chytráček (Veselý, Karlík), 49. Veselý (Chytráček), 60. Šimoníček. Rozhodčí: Machač – Brandejs, Pechánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváků: 145. HC Trutnov: Škop – Poul, Karlík, Kozák, Antonín, Junek, Malinský, Vaněk – Luštinec, Chytráček, Veselý – Zelenka, Šimoníček, Procházka – Janoušek, Mašek, Perutek.

I s trenérem Jiřím Malinským v sestavě nastoupili trutnovští hokejisté k premiérovému utkání v roce 2014. Na ledě posledního celku tabulky měli hosté slušný úvod a klid jim měl zajistit první gól, který přišel v 11. minutě z hole Veselého. Jenže navýšení náskoku se nepodařilo a naopak ve 28. minutě domácí vyrovnali na 1:1. Tím odstartovala střelecká show, která se musela slušné návštěvě líbit. Jak by ne, vždyť domácí s velkým favoritem hlavně díky využitým přesilovkám drželi krok.

Až úvodní polovina závěrečné části dala Trutnovu tříbodovou jistotu, když potěšil mimo jiné i střelecký apetit Veselého, který trefou na 3:6 zkompletoval hattrick. Konečnou podobu skóre dal gólem do prázdné branky při powerplay Šimoníček.

Cenné vítězství nad Opočnem doladila až trefa v powerplay

Museli vyhrát a zvládli to! Královédvorští hokejisté ve 12. kole krajské soutěže na domácím ledě „přetlačili" Opočno výsledkem 5:3 a udrželi naděje na druhé postupové místo do baráže o krajskou ligu.

Krajská soutěž

Dvůr Králové – Opočno 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Fakta – branky a asistence: 4. Mišinec (Zmítko, Blaha), 38. Mišinec, 43. Zmítko (Vitebský, Petráš), 56. Petráš (Komárek, Dvořák), 60. Zmítko (Lelka) – 6. Vedral (Bezděk), 44. Pázler (Přibyl), 57. Černý (Slezák, Vedral). HC Dvůr Králové: Karban – Vitebský, Říčař, Prokůpek, Mišinec, Laš, Dufek – Rychtera, Zmítko, Blaha – Komárek, Voděrek, Lelka – Vojtěch Dvořák, Petráš, Kasan – Motl.

Dvoráci byli v nervózně hraném duelu aktivnějším týmem a neustále si drželi vedení. Hosté ale pořád dotahovali a definitivu výsledku dala až závěrečná trefa Zmítka při power-play soupeře. Ta padla 21 vteřin před koncem. Zajímavostí byly branky v oslabení na každé straně. Tu první dvorskou zařídil ve finiši druhé třetiny zajímavou ranou od mantinelu obránce Mišinec.