V 28 kolech bojovali o body a postavení v tabulce, která se teď rozdělí na dvě části. První čtyři celky si to rozdají o mistrovský titul, mužstva na 5. – 8. místě budou bojovat o záchranu v soutěží. Nejslabší tým pak dostane padáka.

Do jaké kategorie týmů budou spadat naši dva okresní zástupci, však bylo zřejmé už hodně dlouhou dobu. Ve Dvoře se tak diváci mohou těšit na atraktivní semifinálový duel s Jaroměří. V Trutnově, z pozice nejhoršího celku, se budou modlit k záchraně.

Udržet soutěž však budou mít svěřenci trenérů Bermanna a Vlčka nesmírně složité, neboť do tabulky skupiny o udržení si nesou bilanci ze vzájemných zápasů s Novým Bydžovem, Opočnem a Třebechovicemi. A ta zrovna není moc lichotivá. Tři vítězství, jeden bod za remízu a osm porážek. V šesti zápasech (týmy se utkají dvoukolově každý s každým) budou muset získat o sedm bodů více než Opočno nebo Třebechovice.

Tabulka skupiny o udržení

5. Nový Bydžov 44:30 30
6. Opočno 38:40 16
7. Třebechovice 38:37 16
8. Trutnov 42:56 10

Dvůr Králové – Hronov 6:2 (1:1, 1:1, 4:0). Branky: Pletka 2, Antonín, Říčař, Vobořil, Vlasák – Bohuňka, Měsíček. Rozhodčí: Svoboda. HC BaL Dvůr Králové n. L.: Poláček – Říčař, Pospíšil, Vobořil, Dufek – Všetečka, Antonín, Janiga – Kubelka, Kollman, Pletka – Vlasák, Jirousek.

Domácí hokejisté nastoupili k zápasu oslabeni o několik hráčů. Navíc v sestavě chyběli i junioři. „Hrají svou finálovou skupinu a je to na ně moc. Cítí se unaveni. Hrozně mě to ale mrzí, že za nás nehrají,“ vysvětlil trenér Dvora Aleš Hrubý neúčast královédvorských mladíků na ledě.

Dvoráci přesto svého soupeře utahali, když po dvou třetinách nerozhodný stav 2:2 v závěrečné části rozmetali čtyřmi góly. „Hronov ukázal, že ne nadarmo se dostal do finálové čtyřky. Opět velmi dobrý výkon podal v brance Svoboda,“ složil Hrubý poklonu nedělnímu soupeři. „Naši kluci si však také zaslouží pochvalu, k zápasu se postavili zodpovědně,“ uvedl dvorský kouč.

Jaroměř – Trutnov 8:3 (3:1, 4:0, 1:2). Branky: Novotný 2, Koblížek, Jurča, Novák, Hamáček, Šotola, Křepinský – Synek 2, Erban. HC Trutnov: Mrázek – Synek, Vácha, Javůrek, Dlab – M. Řehák, Fuks, Okrouhlický – Soukup, Mašek, Erban – D. Řehák, Jezvina.

Hosté začali zápas hrubou chybou a v 50. vteřině prohrávali. Pak sice vyrovnali, ale domácí ještě v první třetiny šli do dvoubrankového vedení. „Trutnov podle mě na ledě působil hodně odevzdaně, veškerá agresivita, se kterou hrají, vůbec nebyla vidět,“ řekl kouč Jaroměře Vlastislav Vondřejc.

Trutnovští od jeho hráčů ve druhé třetině inkasovali další čtyři branky a bylo rozhodnuto. „Hráli jsme ve dvanácti lidech, snažili jsme se, ale soupeř byl lepší,“ sdělil trenér Trutnova Jiří Bermann.