Před více než šestnácti stovkami diváků předvedly oba týmy skvělou partii, za kterou hráčům na obou stranách tleskala zaplněná hala i početné kotle fanoušků. Radovat se mohl jen jeden. Díky fantastické závěrečné třetině to byli domácí hráči.

Vrchlabí - Kolín 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Urban (Jandejsek, Čurda), 13. Čurda (Novák), 44. Bláha (Maďar), 46. Jandejsek (Jirků, Filip), 46. Procházka (Filip), 60. Čurda (Tržický) – 13. J. Kadlec st. (Panna), 14. Malý (Semirád), 34. J. Kadlec st. Rozhodčí: Jílek, Battěk - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 12:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:2. Diváků: 1606. Konečný stav série: 4:3.

Sestavy - HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Tržický, Erban – Moník, Procházka, Filip, Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Novák, Chleborád, Miškovský, Oppelt. SC Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk, Horyna – Malý, Semirád, J. Kadlec st., Morkes, Zumr, Panna, Krajňák, Pešek, J. Kadlec ml., Kozák, A. Kadlec, Netušil.

Ač měli oba soupeři v nohách již šest utkání hraných ob den, přineslo to poslední sedmé skvělé představení. Každý hráč na ledě si byl vědom, že právě tato bitva určí, komu sezona skončí a kdo naopak bude pokračovat. A tak se začalo pořádně zostra. Spousta fanoušků se ještě topila ve frontě před arénou, když si v čase 4:04 pohrál s pukem vrchlabský Urban a zcela sám před Koutským nezaváhal – 1:0.

Hosté po celý zápas spoléhali na pevnou obranu a bleskové brejky. Varováním měl být pro HCV úvodní výpad Kozáka, s jeho šancí si ale poradil pozorný Jelínek. První kritický moment duelu přišel pro domácí v šesté minutě. Ani ne minutu po sobě byli vyloučeni Matějček s Tržickým a Kozlům se nabízela sedmdesátivteřinová přesilovka pěti proti třem. Tu sice hosté nevyužili, prosadili se ale v následném oslabení, když obraně pláchl veterán Kadlec a zkušeně srovnal na 1:1.

Radost v kolínském kotli neznala mezí, zároveň však měla jepičí život. Ihned po vhazování totiž Novák v pokračující přesilovce krásně přihrál Čurdovi a pouhých 11 vteřin po vyrovnávací trefě horalé znovu vedli! Hrál se skvělý útočný hokej. Po chvíli na Koutského pelášil Bláha. Hostující gólman mu zakončení znemožnil hozením hole, to však rozhodčí k zlobě zaplněné arény nepostřehli a z protiútoku do otevřené obrany udeřil Malý – 2:2.

Zatímco v úvodní periodě bylo domácím vyloučeno hned pět hráčů, prostřední část zase nabídla více přesilovek na straně druhé. V početní výhodě se ale Vrchlabákům absolutně nedařilo a vše vyvrcholilo na konci 34. minuty, kdy využil špatné rozehrávky Hejdy podruhé v utkání pětačtyřicetiletý (!) Jiří Kadlec a ač faulován, přesto dokázal Kozly poprvé v utkání poslat do vedení – 2:3.

Vrchlabí - KolínZdroj: Petr Kraus

Svěřenci trenéra Petra Hlaváče tak byli pouhou jednu třetinu od vyřazení. Právě ona na oko poslední dvacetiminutovka jim ale vyšla náramně. Velký obrat načal ve 44. minutě Tomáš Bláha, jenž vlétl do útočného pásma a věrný heslu „Když nevíš co, vystřel!", prostřelil Koutského peckou mezi nohy – 3:3. Nápor domácího celku pokračoval a opaření hosté začali bitvu nezvládat. Nejprve fauloval Březina, a jelikož zranění domácího borce bylo krvavé, zamířil za katr na 2+2 minuty. O půl minuty později se navíc školácky nechal vyloučit Zumr a Stadionu se nabízela obrovská příležitost na rozhodnutí zápasu i celé série.

A povedlo se. Ač se Filipovi a spol. ve čtvrtek večer početní výhody vůbec nedařily, ta dvojnásobná vyšla nejlépe, jak mohla. Ihned po buly se domácí dostali do ideálního rozestavení. Filip posunul puk na Jirků, ten nabil Jandejskovi a jeho dělovka div neprotrhla síť za Koutským. Oslabení hostů ve třech lidech pokračovalo a za dalších 11 sekund zvýšil na 5:3 Procházka.

Euforie v hale by se v tom momentě dala krájet, Kolínští se ale pořád nevzdávali. Jejich snahu o gól naděje umocnilo hned pět dalších přesilovek, ani v jedné už ale domácí drama nepřipustili, naopak při hře čtyř proti šesti pojistil vítězství gólem do prázdné branky Čurda.

Elektromont aréna tak mohla slavit. Vrchlabští nakonec zvládli ovládnout náročnou sérii, ačkoliv jim v cestě stál výborný soupeř. Tím dalším bude pražská Kobra, která si v osmifinále poradila s Pískem (4:2) a jakožto vítěz základní části skupiny Západ potvrdila roli favorita. V aktuální sezoně Stadion tohoto soupeře jednou porazil, třikrát odešel bez bodového zisku. Úvodní bitva je na programu tuto neděli od 13 hodin v Praze, v úterý se aktéři série představí ve Vrchlabí (18.00) a do hlavního města se všichni vrátí zase ve čtvrtek.

Rozhodující obrat:

43:29 Tomáš Bláha 3:3
45:24 Adam Jandejsek 4:3
45:35 Michal Procházka 5:3

Průběh a návštěvnost série

Vrchlabí – Kolín 2:3 (1364 diváku)
Kolín – Vrchlabí 2:4 (1037 diváku)
Vrchlabí – Kolín 4:2 (1210 diváku)
Kolín – Vrchlabí 4:2 (1054 diváku)
Vrchlabí – Kolín 4:3 (1355 diváku)
Kolín – Vrchlabí 8:2 (1180 diváku)
Vrchlabí – Kolín 6:3 (1606 diváků)

PROGRAM ČTVRTFINÁLE (na 3 vítězné zápasy)

HC Kobra Praha - HC Stadion Vrchlabí
Havlíčkův Brod - Žďár nad Sázavou
Tábor -  Jablonec nad Nisou
Klatovy - Moravské Budějovice

hraje se 12., 14. a 16. března, případně 18. a 20. března