Na stadionu pod Hankovým domem se z pohledu domácího týmu bude hrát zápasu roku! Aneb Dvoráci hostí Náchod, se kterým soupeří o postup do finálové čtyřky.

Dvě kola před koncem nadstavbové části má lepší výchozí pozici královédvorský rival. V tabulce má o jeden bod více. Pět kol zpět byl ovšem jeho náskok šestibodový a nikdo snad v té chvíli nevěřil, že by celek trenéra Jaromíra Brandy ještě mohl usilovat o účast mezi nejlepší čtyři týmy soutěže. Ale…
Královédvorští vyřešili potíže se sestavou a právě od debaklu v Náchodě 1:7 nastartovali svou stíhací jízdu.

Vyhráli čtyři zápasy v řadě, ve kterých nastříleli 22 gólů. Náchodští v neděli nezvládli své utkání v Třebechovicích a rázem z toho ještě bude drama až do posledního kola. „Situace se tam trošku zamotala,“ usmívá se při pohledu na tabulku královédvorský kouč Jaromír Branda. „Máme to však ve svých rukách. Když vyhrajeme oba zbývající zápasy, jsme tam,“ ví kouč.

Jeho týmu totiž nestačí jen dnes porazit Náchod, jistotu postupu Dvoru dá až vítězství v posledním kole na ledě Nového Města. „Ale ono se to tam ještě může různě promíchat, protože například Jaroměř dnes hraje v Třebechovicích a v posledním kole zajíždí do Náchoda,“ naznačil kouč HC BaL.

Utkání Dvůr Králové – Náchod začíná dnes v 18 hodin. Do domácí sestavy by se mohl vrátit útočník Tomáš Kubelka, jenž poslední zápas s Novou Pakou (8:3) vynechal kvůli viróze. „Uvidíme, jestli nastoupí obránce Pavel Dufek, který má problémy s třísly,“ uvedl Jaromír Branda.

Letošní bilance:

základní část
6. kolo – 1. listopadu 2009
Náchod – Dvůr 8:2 (1:2, 1:0, 6:0) Branky: Hubáček 3, Verner, Hudeček, Šotola, Škoda, Javůrek – Hamerský, Dlab.
15. kolo – 6. prosince 2009
Dvůr – Náchod 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Branky: Kubelka, Dufek – Hrabica.

nadstavbová část – skupina A
4. kolo – 3. ledna 2010
Náchod – Dvůr 7:1 (2:1, 1:0, 4:0) Branky: Šotola 3, Komárek 2, Škoda, Verner – Dušička.