Po Tomáši Nouzovi, Martinu Heřmanovi a obránci Tomáši Linhartovi představil vrchlabský nováček Chance ligy čtvrtou posilu pro nový mistrovský ročník. Zatím nejmladším novicem v kádru se stává jednadvacetiletý forvard Ondřej Chrtek.

Hokejista narozený v Jilemnici za Vrchlabí nastupoval v mládežnickém věku, aby následně odešel mezi liberecké Bílé Tygry. Léta strávená v extraligovém klubu na severu Čech nadějný hokejista okořenil starty v prvoligových Benátkách a nyní se vrací zpět do brány Krkonoš.

TOMÁŠ LINHART (vlevo) bude mít ve Vrchlabí co říct mladším spoluhráčům. V kariéře posbíral hromadu zkušeností.
Vrchlabskou defenzívu v Chance lize vyztuží mistr republiky z roku 2005

Ondro, stáváte se další posilou prvoligového nováčka. Kudy po loňské sezoně vedla vaše cesta do Krkonoš?
Pravda je taková, že jsem měl těsně před podpisem nové smlouvy s Benátkami. Už po loňské nedohrané sezoně jsem si ale říkal, že bych rád zkusil nějakou novou výzvu. No a pak se mi ozval pan Jakubec s tím, že by mělo zájem Vrchlabí. Jsem moc rád, že to vyšlo. Jednání byla rychlá, pomohlo, že jsem vlastně odsud a teď už se mohu jen těšit na nový ročník v dresu Stadionu.

Vrchlabský dres neobléknete poprvé. Působil jste tu v mládežnických kategoriích. Jak na ty roky vzpomínáte?
Výborně. Měl jsem a mám tu spoustu kamarádů, i domů to je blízko. Když jsem poprvé kluky viděl, hned jsem se zasnil a myšlenkami vrátil v čase. Odehrál jsem tu řadu zápasů než jsem odešel do Liberce. Nyní jsem zpátky a jsem za to rád.

Platil jste třeba v posledních letech za vrchlabského fanouška? Kdy jste v DD Elektromont aréně byl naposledy?
Vzhledem k tomu, že jsme s Benátkami v první lize hráli i třikrát týdně, domů jsem se moc nedostal. Sledoval jsem ale výsledky mužstva po internetu a o vrchlabských úspěších jsem měl dostatečný přehled. Pár zápasů jsem i naživo viděl, když byla šance, zastavil jsem se. Sezona v první lize ale byla náročná a nešlo sem jezdit častěji.

S kým v týmu se nejlíp znáte a s kým jste si už v jednom dresu zahrál?
S řadou kluků se znám od malička, působili jsme spolu v mládeži. Ať už jde o kluky Kynčlovy, oba Moníky nebo Patrika Urbana. Od vidění ale znám skoro všechny hráče. Těším se i na nové tváře, které klub představil jako posily. Věřím, že nás společně čeká úspěšná sezona.

První ligu máte dostatečně osahanou z působení v Benátkách. Jak kvalitní je to z vašeho pohledu soutěž a co v ní na Vrchlabí čeká?
Já si hlavně myslím, že mezi hokejovou veřejností je tato soutěž dost podceňovaná. Měl jsem tu možnost vyzkoušet si extraligu a mohu tak porovnávat. Už jen z toho důvodu, kolik se v první lize hraje zápasů, jde o kvalitní soutěž. Teď v ní navíc přibyly další tři týmy. Za mě je to soutěž hodně těžká a každý hokejista se na účinkování v ní musí řádně připravit.

Hokejoví fanoušci znají Martina Heřmana převážně z dresu českobudějovického Motoru.
Vrchlabí? Vybaví se mi skvělá kulisa, ale taky pořádná zima

Jste rád, že to teď na hokej budete mít z domova co by kamenem dohodil?
Samozřejmě je to pro mě velká výhoda. V Liberci jsem žil deset let, bydlel jsem sám a svým způsobem jsem se dostatečně osamostatnil. Teď se ale vracím domů a budu si zase zvykat na „mamahotel“. Uvidíme, jak dlouho mi to bude ku prospěchu, ale věřím, že mi to i na ledě hodně pomůže.