Takovou premiéru v novém dresu prostě chcete zažít. Hokejový útočník Adam Jirků se v devatenácti letech vrátil domů a ve středečním přípravném utkání na novou sezonu poprvé oblékl dospělých dres HC Stadion Vrchlabí. Bylo z toho vítězství 6:0 proti Jablonci nad Nisou a co víc – vstřelený gól!

Po letech strávených v mládeži hradeckého Mountfieldu a jedné sezoně v druholigovém Hronově stojí nyní před vrchlabským rodákem velká výzva, propracovat se do sestavy horalů a svými góly mužstvu pomáhat v blížícím se novém ročníku II. ligy.

To vše pod vedením hlavního trenéra Tomáše Jirků, hráčova staršího bratra.

Vrchlabští fanoušci se dočkali. Jejich tým se poprvé v nové sezoně představil na ledě u příležitosti přípravného duelu proti Jablonci nad Nisou.
Střelecký půltucet na úvod zápasové přípravy. Navíc vyšperkovaný nulou vzadu

Adame, jak byste popsal svůj úvodní start za vrchlabské mužstvo?

První zápas jsem si moc užil, začátek od nás sice nebyl ideální, ale od druhé třetiny jsme zapnuli a po zbytek zápasu byli lepším týmem. Myslím, že na první zápas to vůbec nebylo špatný.

Adam Jirků

Datum narození: 1. dubna 2003
Pozice: útočník
Výška: 178 centimetrů
Váha: 82 kilogramů
Kariéra: Vrchlabí, Hradec Králové, Hronov, Vrchlabí

Pro vás šlo o návrat domů, ve Vrchlabí jste se narodil. Co pro vás tento krok znamená?

Je to pro mě obrovská motivace a splnění mého dětského snu. Vždycky jsem si chtěl jednou zahrát za místní A tým. Pokusím se tu předvádět tu nejlepší hru, jakou umím.

Hned při své premiéře jste si připsal vstřelenou branku. Bude vás v kabině něco stát nebo si podobné rituály pokladník schovává až na mistrovské duely?

Už mam u nás v kabině na nástěnce červenej puntík za premiérový gól, takže nějaké té pokutě se určitě nevyhnu (směje se).

Vrchlabí hrálo poslední roky Chance ligu, teď se vrátilo do II. ligy. Jaké podmínky jste v klubu našel?

Ve Vrchlabí šlo všechno hrozně rychle nahoru. Máme tu novou posilovnu, střelnici a na regeneraci máme k dispozici i saunu. Tréninky máme dopoledne i odpoledne. Ráno bývá dobrovolný led, kde se zaměřujeme na dovednosti a odpoledne máme povinnou posilovnu a led, kde se už věnujeme více herním cvičením a taktickým věcem.

Čtvrtfinálové utkání USA - ČR na hokejovém MS dvacítek v Edmontonu. Čeští hráči (zleva) Tomáš Hamara, Jan Myšák a Matyáš Šapovaliv se radují z gólu.
Postup, který čekal málokdo. Hokejová dvacítka vyřadila USA a je v semifinále MS

Trenéři vás postavil po bok Filipa Krska a Radima Šlaichera. Jak se v této mladé lajně cítíte a věříte, že spolu vydržíte i do druholigových bojů?

S Radimem Šlaicherem jsem hrál už v mládežnických kategoriích tady ve Vrchlabí, následně v dorostu v Hradci králové a loňskou sezonu jsme spolu strávili trenér Tomáš Jirkůtrenér Tomáš JirkůZdroj: Anton Martinecv Hronově, takže po hokejové i lidské stránce se známe dost dobře. S Krsou jsem sice nehrál, ale nastoupil jsem proti němu a je to výborný bruslař, takže si myslím, že si sedneme. Určitě to ale chce čas.

Na první přípravný duel si našly cestu bezmála čtyři stovky diváků. Co na to říkáte a jak se vám kulisa zamlouvala?

Byli jsme mile překvapeni, že fanoušci přišli v tak hojném počtu a vytvořili skvělou atmosféru. Věřím, že je budeme bavit naším hokejem a budou přicházet ještě ve větším počtu než třeba loňskou sezonu.

Na závěr prozraďte: jaké to je hrát pod vedením svého staršího bráchy? V šatně k této pikantnosti žádné „ohlasy“ nejsou?

Brácha už mě jednou trénoval v mládežnických kategoriích, takže nic nového to pro mne není. V kabině si ale od kluků nějakou narážku občas vyslechnu (usmívá se).