„S Chrudimí jsme se nakonec dohodli, ale bylo to těžší o to, že jeho příchod ještě musel posvětit Liberec, což mi v Chrudimi neřekli. Ale i to jsme dnes vyřešili,“ prozradil v úterý odpoledne sportovní ředitel Vrchlabí Aleš Kmoníček.

Otázka však je, proč horalé angažují 36letého hráče, který byl z kádru východočeského rivala vyřazen z výkonnostních důvodů? „Těch důvodů jeho odchodu je určitě více a výkonnostní důvod určitě není ten hlavní,“ naznačil Kmoníček. „Je to kvalitní a zkušený křídelní útočník, který umí přitvrdit, což budeme v play off potřebovat. Dále má chuť u nás působit a trenér si ho z několika volných hráčů vybral,“ dodal.

Procházka už ve Vrchlabí několik dní trénuje a ve středu za horaly nastoupí v Jihlavě. Jedním z dalších důvodů, proč si jej v Krkonoších vyhlédli, je podle vrchlabského manažera, že v kádru zacelí místo po Pavlu Křížovi. Šestadvacetiletému forvardu skončilo ve Vrchlabí hostování a vrací se do Ústí nad Labem.

„Trenér Rosol před čtrnácti dny avizoval, že chce mít na play off silný mančaft a že si ho chce stáhnout zpátky,“ sdělil Kmoníček k jeho odchodu. Nutno dodat, že od Kříže se čekalo daleko více, než předvedl.

Daleko větší ztrátu v útoku vrchlabské mužstvo pocítí v návratu Nikoly Gajovského do Mladé Boleslavi. „Ano, Nikola za nás už s největší pravděpodobností hrát nebude,“ potvrdil manažer Kmoníček.

„Pokud totiž odehraje ještě jeden zápas za Mladou Boleslav, musí pak už pokračovat pouze v jednom mužstvu a dá se předpokládat, že to bude Mladá Boleslav,“ vysvětluje problematiku startů kolem dvaadvacetiletého útočníku, který doposud ve Vrchlabí působil na střídavé starty. „Existuje určitá šance. V úvahu připadá přestup tohoto hráče v termínu do 31. ledna do našeho mužstva, ale to však záleží na možném posílení boleslavského týmu do konce přestupního termínu a také na výkonech Nikoly v Mladé Boleslavi,“ naznačil sportovní ředitel klubu.

O žádných dalších změnách však už ve Vrchlabí neuvažují. Takže před play off se bude jen čekat na návrat marodů do sestavy. „Ano, budeme čekat na návrat marodů, tak jako čekáme celou sezonu,“ usmál se trochu ironicky na závěr vrchlabský manažer.