So 17.30: SK Horácká Slavia Třebíč (5. místo, 62 body) – HC Chrudim (14. místo, 44 body).

Kdy strašidelná noční můra zmizí? Na to vám v Chrudimi nikdo neodpoví. Jak by taky po devíti porážkách v řadě mohl… Spíš vysloví toužebné přání, že šílená série dojde ke konci už dnes v Třebíči.
U Chrudimky se mohli radovat už ve středu po derby s Vrchlabím, jenže za stavu 3:3 neproměnil v 59. minutě Blažek trestné střílení a v prodloužení rozhodl hostující Chmelíř.
“V nastavení jsme udělali hloupou chybu, kterou nikdo neudělá ani na tréninku,“ hromoval chrudimský asistent Jiří Seidl a poprvé přiznal, že mužstvo na tom není fyzicky úplně nejlépe.
„Je zkrátka vidět, že někteří hráči nedokážou celých šedesát minut hrát na sto procent, co se týče fyzičky, a je to znát. To je můj názor.“
Seidlova slova podporuje i středeční derby. Chrudim otočila výsledek z 0:2 na 3:2, jenže ve třetí třetině znovu zkolabovala. Závěrečnou pasáž prohrála už podeváté z deseti posledních zápasů! To už není náhoda. Změní se chrudimské zvyklosti v Třebíči?

So 18.00: HC VCES Hradec Králové (4. místo, 70 bodů) – HC Berounští Medvědi Beroun (13. místo, 51 bod).

V hradecké kabině je pohoda. Tým ve středu zvládl duel s obávanými Benátkami (4:1), navíc kvalitní práci odvedl novic v brankovišti osmnáctiletý junior Tomáš Alexa, jenž v lednu musí zastoupit zraněnou jedničku Filipa Luňáka. „Nechci, aby to vyznělo, že machruju, ale Tomášovi jsem věřil. Chytal výborně už v přípravě. Kluci ho v kabině berou a taky mu v Benátkách pomohli,“ uvedl hradecký asistent Jiří Slabý a potvrdil, že Alexa se do branky postaví i dnes v utkání s Berounem.
Premiérově se v minulém utkání prosadil sedmatřicetiletý obránce Karel Nedbal, jenž Hradci vypomáhá z druholigového Kolína. „Je to typická stará škola, hokejista tělem i duší. Navíc výborný kluk do kabiny. Počítáme, že ho využijeme i během play off,“ potvrdil Slabý.
Po výhře v Benátkách směřuje Hradec neomylně k umístění v první čtveřici. Před pátou Třebíčí má sedm kol před koncem náskok už osmi bodů

So 18.00: HC Vrchlabí (9. místo, 57 bodů) – HC Rebel Havlíčkův Brod (12. místo, 56 bodů).

Polovinu plánu splnili. V Chrudimi se vrchlabským hokejistům bodovat podařilo. Dnes horalé stojí před druhou částí úkolu, který si pod Krkonošemi na začátku týdne uložili – porazit Havlíčkův Brod.
„Jde o všechno, jde o body. Do konce už zbývá málo zápasů, tabulka je vyrovnaná. Opravdu tenhle zápas prostě doma musíme uhrát,“ burcuje tým vrchlabský lodivod Josef Řeháček. „Je potřeba od začátku přistoupit k utkání zodpovědně, ale hlavně doma musíme zlepšit pohyb,“ prohlásil trenér, kterému se nelíbilo, jak hráči odbruslili poslední duel v Elektromont aréně proti Benátkám (1:2).
Na tříbodové vítězství doma horalé už čekají přesně měsíc. Naposledy 16. prosince porazili Chrudim 5:2. „Nesmíme být tolik vylučováni,“ vyžaduje kouč od svých hráčů také lepší disciplínu.
Proti středečnímu derby nebude dnes v sestavě horalů Gajovský, do druhé pětky se místo něj posune Čaloun. Otazník visí nad startem Vály, který má nastřelené koleno.