Na zvláštního zákazníka upozornil kriminalisty místní taxikář. Cestou z Trutnovska do Uherského Hradiště a zpět totiž vedl divné řeči. Neustále někomu vyhrožoval. Během jízdy se navíc ukázalo, že si jede vyzvednout zbraně, které si koupil na internetu. „Taxikář měl důvodnou obavu o životy a zdraví úředních osob na Královédvorsku, proto věc oznámil,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Šetřením pak vyšlo najevo, že se jedná o psychiatrického pacienta, který si na internetovém portále koupil tři kusy historických zbraní. Právě pro ně s nic netušícím taxikářem jel.

Zbraně zajištěné při domovní prohlídce v bydlišti a na chatě u podezřelého muže. Foto: Policie ČRZbraně zajištěné při domovní prohlídce v bydlišti a na chatě u podezřelého muže.Zdroj: Policie ČR

Policisté provedli v bydlišti a na chatě u podezřelého muže domovní prohlídky, při kterých zajistili tři brokovnice, takzvané dvojky, vyrobené do roku 1890, v hodnotě téměř 50 tisíc korun.

„Podle znalce muž splňuje podmínky zabezpečovací detence, protože byl v dané chvíli nebezpečný pro společnost, a nařídil nedobrovolnou hospitalizaci v Kosmonosech,“ upřesnila Pižlová.

O dalším postupu v trestní věci bude rozhodnuto až na základě znaleckého posudku.