Muž týral přítelkyni ve Dvoře Králové nad Labem dlouhodobě, už od ledna. Jeho násilné jednání se stupňovalo, zejména když byl pod vlivem alkoholu nebo drog. Po některých útocích agresora musela žena dokonce vyhledat lékařské ošetření.

Naposledy ji napadl v neděli. Věděl přitom, že je těhotná. „Policisté ho vykázali na deset dnů ze společného obydlí, i z bezprostředního okolí s tím, že se nesmí na sto metrů přiblížit k poškozené ani společnému bydlišti. ´Vykázání´ však hned ten den porušil. Do bytu vtrhnul a opět ženu napadl,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Muž je podle policistů uživatelem pervitinu a v minulosti už byl několikrát pravomocně odsouzen pro násilnou a drogovou trestnou činnost.„Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a dále z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ řekla Pižlová.

Na soud si agresor počká ve vazbě. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ dodala policejní mluvčí.

Mohlo by vás také zajímat: Konec nadějí pro Poláky? Budimex neuspěl u ŘSD s odvoláním proti vyloučení

Poláci otevřou během letních prázdnin poslední úsek S3 u hranic s Českem Bolków - Kamienna Góra. V úterý tam prováděli cvičení záchranných složek. | Video: Deník/Jan Braun