Osmnáctiletého potížistu zadrželi policisté poslední únorovou středu po poledni a policejní komisař proti němu stejný den zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání loupeže. "Obviněnému klademe za vinu, že nejprve pod pohrůžkou násilí po poškozeném požadoval finanční prostředky a marihuanu, přičemž ho i slovně na veřejnosti napadal. Jelikož nedosáhl svého, došlo i k útoku fyzickému, když se dal před ním poškozený na útěk směrem k obvodnímu oddělení. Muži podkopl zezadu nohy a on upadl na cestu. Poté k němu přistoupil, chytl ho „pod krkem“ a slovně mu vyhrožoval újmou na zdraví," popsala dramatické chvíle policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Vězení - Ilustrační foto
Loupežné přepadení v Trutnově. Pachatel bere drogy, sedm let strávil ve vězení

Jedná se o mladíka, který je mezi úpickými policisty známý pro své protiprávní jednání, holduje alkoholu a je i uživatelem pervitinu.

Policejní komisař ve čtvrtek zaslal podnět státnímu zástupci na jeho vzetí do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval a muž je stíhaný vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.