VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.10.2016

Drak nikdy nespí, bdí v Uffu

Trutnov - Úspěšné komiksové album trutnovského rodáka Jiřho Gruse Drak nikdy nespí si našlo cestu k dalším čtenářům.

21.10.2016

Nejcennější nerosty, které ještě nikdo veřejně neviděl

Turnov - Muzeum Českého ráje v Turnově odkrývá očím veřejnosti nejvýznamnější a nejcennější nerosty a drahé kameny ze svých depozitářů.

21.10.2016

Ochotníci se sjeli do Semil na přehlídku Paroháč

Semily - Po roce to tu je zase. Do Semil se tento týden od včerejška do soboty 22. října v Semilech baví divadelní spolky z širokého okolí.

19.10.2016

OBRAZEM: Bubeníci se slétli do Uffa v Trutnově

Trutnov - Slet bubeníků se na startu nového týdne přesunul na své pouti českou zemí ze Svitav, kde se konal v sobotu, do trutnovského Uffa.

19.10.2016

Zindulka natáčel film o své Jilemnici

Jilemnice - Ve středu se bude poprvé promítat film o Jilemnici. Zájem obyvatel je obrovský, přidáno už bylo druhé představení.

18.10.2016

Palmu vítězství si z Vysokého odvezlo Rádobydivadlo Klapý

Vysoké nad Jizerou - Slavnostním ceremoniálem skončil v neděli večer 47. ročník Národní přehlídky venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim. Cenu Ministerstva kultury za dlouholetou práci v kultuře převzal ochotnický režisér z Ostravy Dušan Zakopal.

10.10.2016

Hudební divadlo dětem zavítalo do Trutnova

Trutnov - Velký sál Společenského centra UFFO zaplnili nejmenší návštěvníci z Trutnova a okolí. Děti z Mateřských škol a prvního stupně ZŠ opět navštívili oblíbené výukové hudební pořady s Michaelou Novozámskou z Hudebního divadla dětem, kterou tentokrát doprovodil chlapecký sbor BONIFANTES z Pardubic.

9.10.2016

Královédvorský chrámový sbor uvedl premiéru nového díla Juraje Filase

Dvůr Králové - V kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem se uskutečnil koncert Královédvorského chrámového sboru pod vedením Víta Havlíčka.

7.10.2016

Začíná Krakonošův divadelní podzim

Vysoké nad Jizerou - Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim právě startuje. Letošním hvězdným hostem bude herec Jaromír Nosek, Cenu Ministerstva kultury za rok 2015 převezme ostravský ochotnický režisér a herec Dušan Zakopal.

5.10.2016

OBRAZEM: Česká pošta zatopila "Geňovi"

Dvůr Králové - Improvizační sestava s názvem Partička, kterou diváci mohou znát také z televizních obrazovek, se v úterý vrátila do Dvora Králové. Diváci se bavili u dvouhodinového představení, jehož hlavními protagonisty byli Igor Chmela, Richard Genzer, Ondřej Sokol a Michal Suchánek. K nim se tentokrát jako hosté přidali Dalibor Gondík a Jakub Kohák, který celým večerem provázel.

3.10.2016

Koncert nabídl spojení hudebních žánrů

Vítězná - Vynikající umělci, zaplněný sál uznalých diváků a vzácní hosté. Tak vypadal další koncert, který připravil Spolek přátel hudby Kocléřov.

26.9.2016

Nemesis slaví. Dvě zlaté a dvě stříbrné světové medaile

Trutnov - Mažoretky z Trutnova si z mistrovství světa mažoretek asociace MWF, kterého se účastnily v Chorvatsku, v pondělí přivezly čtyři cenné kovy. Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.

20.9.2016

Ladislav Muška: Debut mi ilustroval Adolf Born, mou třetí knížku hned zničili

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Smutný je osud knihy Ladislava Mušky (88), semilského rodáka, rybáře, pěvce, ctitele vína a šéfa Severočeského klubu spisovatelů. Režim mu ji zakázal vydat, když v srpnu 1968 odsoudil okupaci.

16.9.2016

Začíná festival Klíčovou dírkou

Trutnov - Podtitul nové trutnovské tradice: Polski film.

16.9.2016

OBRAZEM: Padesát let s fotografií Ctibora Košťála

Trutnov - Celoživotní láska. Jinak se vztah k profesi u Ctibora Košťála ani nazvat nedá. Umělec, který první krůčky v kumštu zkoušel v rodné Polici nad Metují, už dávno zakotvil v Trutnově.

12.9.2016

Tomáš Kočko: Je krásné vidět z pódia Krkonoše

Trutnov - Rozhodně nebylo od věci, že pořadatelé letošních Dnů evropského dědictví v Trutnově pozvali pro doprovodný program moravské seskupení Tomáš Kočko a orchestr.

8.9.2016

K natírání desky 1866 letos přijede do Trutnova císař

Trutnov - Z programu Dnů evropského dědictví si každý vybere to své.

8.9.2016

Polcarova tvroba odráží stav jeho mysli

Trutnov - Galerie Uffo zahájila společenskou sezonu výstavou děl Tomáše Polcara. Expozice monumentálních obrazů, které jsou poctou krajině, přírodním živlům, životu i smrti, nazvaná Krajiny II, bude přístupná do 11. října.

5.9.2016

Projekt Vivaldi & Morzin zakončil hudební léto

Vrchlabí - Vrchlabské hudební léto XXI. ročníku koncertů klasické hudby se dostalo do finále. Poslední srpnovou neděli se uskutečnil nový projekt Vivaldi & Morzin in memoriam.

27.8.2016

Opět je vyhlášena Fotosoutěž Podkrkonoší

Podkrkonoší - Fotíte rádi, chcete své práce zveřejnit a účastnit se Fotosoutěže Podkrkonoší 2016? Pak se přihlaste do naší soutěže!

22.8.2016

Trutnoff burácel. Lidí ale přišlo viditelně méně

Trutnov /FOTO/ - Festival Trutnoff také v letošním roce bavil. Přilákal mnoho tuzemských i zahraničních hudebních hvězd, tisícovky diváků se opět mačkaly v útulném prostředí.

20.8.2016

Orchestr Václava Hybše doprovodil vzpomínku na Havla

Trutnov - Orchestr Václava Hybše v sobotu Na Bojišti doprovodil prezidentskými fanfárami vzpomínku na Václava Havla. Bývalý prezident Havel býval návštěvníkem festivalu, který vznikl na undergroundových základech v roce 1987. Právě letošní ročník Trutnoffu organizátoři věnovali nedožitým osmdesátinám Havla.

20.8.2016

Festival Trutnoff nabídl metalový večer s Fear Factory

Trutnov - Druhý den letošního Trutnoff Open Air Festivalu potěšil zejména příznivce tvrdé muziky. Na své si přišli fanoušci metalu, hard core i rocku.

18.8.2016

Rockový festival Trutnoff otevřel britský písničkář Jake Bugg

Trutnov /FOTO/ - Britský písničkář Jake Bugg ve čtvrtek v trutnovském areálu Na Bojišti otevřel program na hlavní scéně Trutnoff Open Air Festival.

18.8.2016

DušeKraj okouzlil areál Kuksu

Kuks - Divadelní představení Jaroslava Duška také v letošním roce završila festival, který pořádá organizace Žen sen pro rodiny s dětmi. Jeho výtěžek poputuje na podporu alternativního školství v regionu.

18.8.2016

Bojiště rozduní festivalová masáž. Trutnoff je tu

Trutnov - Už dnes otevírá brány legendární festival pod širým nebem, který měl 
v oblibě také bývalý prezident republiky Václav Havel. Právě jemu je letošní ročník věnován.

17.8.2016

Festival řemesel i kultury vypukne po osmadvacáté

Sobotka - Osmadvacátý Sobotecký jarmark potěší hudební nadšence i milovníky kvalitního jídla a pivních speciálů. Hudební fajnšmekři a gurmáni by si měli poznačit do diářů 19. a 20. srpna. Sobotecký jarmark a festival řemesel totiž ve své osmadvacáté edici nabídne vrchovatě hudebního programu i zajímavých stánků s jídlem a pitím.

17.8.2016

Ticháček: Na dvacátý ročník pivních slavností chceme pecku!

Vrchlabí /ROZHOVOR/ - Krkonošské pivní slavnosti nabídly návštěvníkům dobrou zábavu a zcela zaplnily vrchlabské náměstí.

16.8.2016

Trutnoff už ladí struny

Trutnov - Festivalový vrchol léta v Podkrkonoší je tu. Už ve čtvrtek odstartuje legendární Trutnoff open air.

14.8.2016

Přes dvacet pivovarů roztočilo pípy, ukázali se ti menší

Vrchlabí - Češi dlouhodobě vedou světový žebříček ve spotřebě piva na hlavu. Pivní slavnosti jsou pro ně vyhledávanou událostí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení